Zwolennicy aborcji zaatakowali katedrę

Zwolennicy aborcji zaatakowali katedrę
(fot. wallyg / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)
KAI / mh

Interwencja specjalnych oddziałów policji oraz odważna postawa młodych katolików zapobiegły splądrowaniu katedry metropolitalnej w Buenos Aires przez grupy feministek i zwolenników zabijania dzieci nienarodzonych.

Protestujący, chcąc upamiętnić zeszłoroczną nieudaną próbę legalizacji aborcji w argentyńskim parlamencie, przybyli pod budynek świątyni maszerując przez Plaza de Mayo. Wykrzykując bluźniercze i antyklerykalne hasła, obrzucili jajkami policjantów, otaczających katedrą kordonem. Pluli na nich i atakowali kijami od flag. Agresywni manifestanci oskarżali księży o nadużycia seksualne, a chrześcijańskich obrońców życia nazywali "śmieciami".

Podczas gdy na placu przed katedrą doszło do bitwy z policją, w której ranny został jeden funkcjonariusz, w świątyni wierni modlili się na nabożeństwie. W pewnym momencie młodzi katolicy uformowali szereg obronny przed kościołem i zaczęli odmawiać różaniec. Skandowali też słowa: "Viva Cristo Rey!" (Niech żyje Chrystus Król).

To drugi tego typu atak na katedrę w ciągu ostatnich tygodni. Do podobnego doszło 6 października przed katedrą w Posadas. Fasada świątyni została zniszczona sprayem. W 2010 r. celem podobnego ataku była katedra w mieście Paraná.

DEON.PL POLECA

Za atakami na argentyńskie świątynie katolickie stoją ekstremistki z feministycznej organizacji National Women’s Encounter. Domagają się legalizacji aborcji i akceptacji homoseksualnego stylu życia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zwolennicy aborcji zaatakowali katedrę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.