Zwolennicy aborcji zaatakowali katedrę

Zwolennicy aborcji zaatakowali katedrę
(fot. wallyg / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)
KAI / mh

Interwencja specjalnych oddziałów policji oraz odważna postawa młodych katolików zapobiegły splądrowaniu katedry metropolitalnej w Buenos Aires przez grupy feministek i zwolenników zabijania dzieci nienarodzonych.

Protestujący, chcąc upamiętnić zeszłoroczną nieudaną próbę legalizacji aborcji w argentyńskim parlamencie, przybyli pod budynek świątyni maszerując przez Plaza de Mayo. Wykrzykując bluźniercze i antyklerykalne hasła, obrzucili jajkami policjantów, otaczających katedrą kordonem. Pluli na nich i atakowali kijami od flag. Agresywni manifestanci oskarżali księży o nadużycia seksualne, a chrześcijańskich obrońców życia nazywali "śmieciami".

Podczas gdy na placu przed katedrą doszło do bitwy z policją, w której ranny został jeden funkcjonariusz, w świątyni wierni modlili się na nabożeństwie. W pewnym momencie młodzi katolicy uformowali szereg obronny przed kościołem i zaczęli odmawiać różaniec. Skandowali też słowa: "Viva Cristo Rey!" (Niech żyje Chrystus Król).

To drugi tego typu atak na katedrę w ciągu ostatnich tygodni. Do podobnego doszło 6 października przed katedrą w Posadas. Fasada świątyni została zniszczona sprayem. W 2010 r. celem podobnego ataku była katedra w mieście Paraná.

Za atakami na argentyńskie świątynie katolickie stoją ekstremistki z feministycznej organizacji National Women’s Encounter. Domagają się legalizacji aborcji i akceptacji homoseksualnego stylu życia.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zwolennicy aborcji zaatakowali katedrę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.