"Życie bł. Jana Pawła II waszym dziedzictwem"

"Życie bł. Jana Pawła II waszym dziedzictwem"
(fot. Grzegorz Gałazka)
KAI / slo

"Cieszę się z waszej, tak licznej, obecności w Rzymie z okazji pierwszej rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II. Niech świadectwo jego życia, nauczanie i umiłowanie Ojczyzny będą waszym szczególnym dziedzictwem" - powiedział Benedykt XVI podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.

Na placu św. Piotra wśród ok. 40 tys. pielgrzymów było ok. 7,5 tys. Polaków. Swoją katechezę papież poświęcił modlitwie pierwszego męczennika Kościoła - św. Szczepana.

Papieską katechezę streścił ks. prałat Sławomir Nasiorowski z watykańskiego sekretariatu stanu: - Ojciec Święty przypomniał nam dzisiaj modlitwę pierwszego męczennika Kościoła - św. Szczepana. Jak podają Dzieje Apostolskie został on fałszywie oskarżony przed Sanhedrynem, jakoby deklarował, że Jezus zburzy Świątynię jerozolimską i zmieni obyczaje przekazane prze Mojżesza. Szczepan w swojej mowie obronnej przypomina dzieje narodu wybranego od czasów Abrahama, Jakuba, Mojżesza, Patriarchów. Naucza, że dzieje te są zapowiedzią czasów mesjańskich, narodzin Chrystusa, który dla zbawienia człowieka przyjął ludzkie ciało i poniósł śmierć na krzyżu. Św. Szczepan nie neguje ważności świątyni. Podkreśla jednak, że "Bóg nie mieszka w dziełach rąk ludzkich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Życie bł. Jana Pawła II waszym dziedzictwem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.