Życie duchowe jest na wyciągniecie ręki. Na tych rekolekcjach możesz tego doświadczyć

Życie duchowe jest na wyciągniecie ręki. Na tych rekolekcjach możesz tego doświadczyć
Źródło: materiały godfullness.jezuici.pl
godfullness.jezuici.pl / mł

Szukasz czegoś na Wielki Post, ale życie duchowe kojarzy ci się tylko z trudem albo po prostu nie istnieje? Wielkopostna propozycja Godfullness to może być coś dla ciebie. Zapisy trwają tylko do 5 marca.  

Cztery tygodnie. Forma - online. Opłata - dobrowolna. Idea? Uczyć się od pierwszych chrześcijan, dla których modlitwa była naturalnym wyrażaniem siebie przed Bogiem, zgodnym z biciem ich serca. To możliwe także dla nas - trzeba się tylko wsłuchać w swoje serce. I na tym właśnie będą polegały 4-tygodniowe rekolekcje, organizowane przez jezuicką ekipę Godfullness pod nazwą "Prostota życia duchowego".

Relacja z Bogiem może być prosta i bezpośrednia

"Spróbujmy odnaleźć się w doświadczeniu pierwszych chrześcijan. Skąd czerpali wiarę i siłę do czynienia dobra? Byli odrzuceni i prześladowani, nie mieli miejsc do modlitwy, nabożeństw, nie posiadali modlitewników, religijnych książek. Nie uczestniczyli w żadnych rekolekcjach, tym bardziej ignacjańskich. Mieli tylko siebie i duchową bliskość z Bogiem przez wiarę, że Jezus jest z nimi tak jak obiecał: przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. W kontakcie z takim człowiekiem, świadkiem wiary, który w swoim życiu spotkał Jezusa, może rodzić się pragnienie, by również tak prosto i bezpośrednio karmić się Bogiem." - piszą organizatorzy.

Życie duchowe jest na wyciągniecie ręki

- Jeżeli twoje życie duchowe do tej pory kojarzy się tylko z trudem, jest dla ciebie wielką niewiadomą albo uczciwie przyznajesz, że coś takiego nie istnieje, mamy dla ciebie dobrą wiadomość - mówi o. Michał Masłowski SJ w opublikowanym na Youtube zaproszeniu na rekolekcje. - Możesz swoją duchowością żyć każdego dnia. Jest na wyciągniecie ręki. 

Jak będą wyglądać rekolekcje?

- Prze 4 tygodnie będziemy ci proponowali prostą rzecz - by przez fragment Ewangelii, przez osobiste doświadczenie i wreszcie przez bajkę, która prowadzi nas prosto do naszego serca, doświadczyć, że jesteśmy duchowi - mówi o. Michał Masłowski SJ.

Jak informują na stronie organizatorzy, rekolekcje trwają 4 tygodnie. Każdej, kolejnej niedzieli uczestnicy otrzymają maila z nowymi materiałami do osobistej modlitwy. By owocnie wziąć udział w rekolekcjach, warto przeznaczyć minimum 15 minut dziennie na spotkanie z Bogiem na proponowanej modlitwie i zgłębianiu podanych treści. Dla chętnych będą też zorganizowane grupki dzielenia, które spotkają się online 4 razy w weekendy. 

Na rekolekcje można zapisać się tutaj: godfullness.jezuici.pl/prostota-zycia-duchowego

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Bolewski SJ

Jeśli troszczysz się i niepokoisz o wiele, pamiętaj, że potrzeba tylko Jednego

Modlitwa imieniem Jezus jest odpowiedzią na głód duchowy XXI wieku. Znana od wieków w tradycji chrześcijańskiego Wschodu, zyskuje coraz większą popularność także na...

Skomentuj artykuł

Życie duchowe jest na wyciągniecie ręki. Na tych rekolekcjach możesz tego doświadczyć
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.