Życzenia bpa Lechowicza dla Polaków za granicą w Dniu Polonii. "Bądźcie wierni Bogu i Ojczyźnie"

Życzenia bpa Lechowicza dla Polaków za granicą w Dniu Polonii. "Bądźcie wierni Bogu i Ojczyźnie"
(fot. shutterstock.com)
PAP / kw

Wierności Panu Bogu i ojczyźnie z okazji obchodzonego w środę Dnia Polonii i Polaków za Granicą, życzy rodakom za granicą delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej i przewodniczący Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą bp Wiesław Lechowicz.

W przekazanych w środę przez biuro prasowe KEP życzeniach skierowanych do rodaków, bp Lechowicz napisał: "Pozostańcie wierni dziedzictwu, przechowajcie je, pomnóżcie, przekażcie - to może być program dla Polonii". Życzył jednocześnie rodakom za granicą "wierności Panu Bogu i Ojczyźnie".

DEON.PL POLECA"Mimo że kontekst czasowy i kulturowy się zmienia, chciałbym życzyć, przy okazji tego święta, jakim jest dzień 2 maja i Dzień Polonii, wszystkim Polakom poza granicami naszej ojczyzny, by w swoim życiu potwierdzali zawołanie, że +Polonia semper fidelis+" - podkreśla w życzeniach bp Lechowicz.

Hierarcha życzy też rodakom za granicą, aby pozostali "wierni Panu Bogu i naszej ojczyźnie, wierności Kościołowi, w tym również naszym zobowiązaniom wypływającym z relacji międzyludzkich, co jest dzisiaj także potrzebne i ważne". W tym kontekście bp Lechowicz nawiązał do słów św. Jana Pawła II, który w 1979 roku mówił do Polaków: "Pozostańcie wierni temu dziedzictwu, przechowajcie to dziedzictwo, pomnóżcie to dziedzictwo, przekażcie przyszłym pokoleniom".

Hierarcha wyraził jednocześnie przekonanie, że to może być program dla Polonii: cztery razy "P": "Pozostańcie wierni dziedzictwu, przechowajcie je, pomnóżcie, przekażcie".

Dzień Polonii i Polaków za Granicą został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z inicjatywy Senatu RP i jest obchodzony od 2 maja od 2002 r. To dowód uznania za wkład Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz pomoc krajowi w najtrudniejszych momentach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Życzenia bpa Lechowicza dla Polaków za granicą w Dniu Polonii. "Bądźcie wierni Bogu i Ojczyźnie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.