Życzenia Generała jezuitów na Boże Narodzenie 2020

Życzenia Generała jezuitów na Boże Narodzenie 2020
(fot. youtube.com)
4 miesiące temu
jezuici.pl

Próby, przez które przechodziliśmy na całym świecie w roku 2020 były liczne i stanowiły duże wyzwanie… i nie chodzi tylko o pandemię COVID-19! Rodzący się Bóg nie zakryje przed nami istniejących trudności, lecz pomoże odkryć oczami wiary i zaangażowania, że Bóg Wcielony w Jezusie wchodząc w nasz świat, otwiera nasze oczy, nasze ramiona i nasze serca. Dzięki Dzieciątku narodzonemu w Betlejem widzimy w nowym świetle drogi wyzwolenia się od egoizmu i ucisku. Jesteśmy przez Niego zaproszeni, by stać się twórcami nowego świata, twórcami braterskiej solidarności i pokoju.

„Narodziny dziecka są w każdej kulturze i w każdym czasie źródłem radość dla tych wszystkich, którzy przyjmują je jako dar życia, nawet jeśli przychodzi ono na świat wśród niepokojów powodowanych chorobami i katastrofami, wśród niesprawiedliwości i biedy, jakie nawiedzają świat w każdym czasie ludzkiej historii. Wraz z nowonarodzonymi odnawia się nasza nadzieja i pragnienie budowania lepszej przyszłości” – mówi Ojciec Generał. „Przyjście Jezusa przypieczętowuje przymierze między Bogiem a ludzkością. Narodziny Bożego Dziecka, świętowane rok po roku, utrzymują nasze serca wciąż otwarte, by postrzegały wszystko w nowy sposób spoglądając oczami Jezusa na każdą osobę, na każdy lud i każdą kulturę. Niech Józef i Maryja będą naszymi nauczycielami i przewodnikami w spotkaniu z Jezusem. Niech Józef i Maryja pomogą nam zobaczyć rzeczywistość ich doświadczenia Boga, który objawia się w sposób niespodziewany ponieważ dla Niego nie ma nic niemożliwego. Niech Boże Narodzenie skieruje spojrzenie każdego z nas na cud wcielenia się Boga w piękno dziecka narodzonego po to, by uwolnić ludzką historię z egoizmu i ucisku. Niech ten czas otworzy nasze oczy, abyśmy dostrzegali Wcielonego Boga w sercu tego świata, a jednocześnie wznieśli nasze spojrzenie ku niebu w dziękczynieniu za Wcielenie, za obecność Emmanuela, Boga pośród nas”.

Ojciec Generał kieruje życzenia do jezuitów, a także do świeckich i duchownych współpracowników w misji Towarzystwa Jezusowego, do wszystkich członków wspólnoty ignacjańskiej. Całość życzeń można wysłuchać w poniższym nagraniu wideo w języku hiszpańskim (z napisami po angielsku).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
30,03 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Życzenia Generała jezuitów na Boże Narodzenie 2020
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.