Życzenia na Boże Narodzenie Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka

Życzenia na Boże Narodzenie Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka
Fot. - www.prymaspolski.pl
0:00
- 0:00
vaticannews.va / pzk

Abp Wojciech Polak, prymas Polski w życzeniach na Boże Narodzenie w Radiu Watykańskim życzy wszystkim Polakom, żeby "z ufnością i nadzieją spoglądali ku temu, który przychodzi, który w Jezusie Chrystusie staje się człowiekiem". Te Święta niech nas uczą wrażliwości na innych, zwłaszcza najbardziej potrzebujących.

Święta Narodzenia Pańskiego są zawsze dla nas nie tylko wspomnieniem wydarzenia sprzed 2 tysięcy lat, ale jednocześnie otwarciem na tajemnicę Boga, który przychodzi, który staje się dzieckiem, przychodzi jako dziecko, abyśmy mogli go przyjąć w naszym życiu, abyśmy bez lęku, bez obaw otworzyli nasze umysły, nasze serca, nasze domy, nasze rodziny, także granice państw i narodów dla tego, który przychodzi, który jest Emmanuelem, Bogiem z nami.

W tym czasie Narodzenia Pańskiego chciałbym życzyć wszystkim, abyśmy z ufnością i nadzieją spoglądali ku temu, który przychodzi, który w Jezusie Chrystusie staje się człowiekiem, który przychodzi jako człowiek, ucząc nas otwartości wobec każdego człowieka – otwarcia naszych serc wobec bezdomnych i opuszczonych, wobec samotnych i uchodźców, wobec tych, którzy poszukują swojego miejsca w tym świecie. Przyjąć drugiego to znaczy także otoczyć go miłością i troską, to wyjść naprzeciw tym potrzebom, które są w ludzkim sercu, to być blisko, to starać się także to symboliczne puste miejsce z Wigilii w ten konkretny sposób zapełnić, otworzyć więc nasze serca dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy i naszego wsparcia.

Niech więc te święta Narodzenia Pańskiego uczą nas ludzkiej wrażliwości, ale starajmy się uwierzyć, że w każdym przychodzącym do nas jest oblicze Chrystusa – jedyne i niepowtarzalne, tego który dla nas i dla naszego zbawienia, dla naszego życia stał się człowiekiem, stał się prawdziwie jednym z nas.
Życzę wszystkim błogosławionych, radosnych, pełnych pokoju i nadziei świąt Narodzenia Pańskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Życzenia na Boże Narodzenie Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.