Życzenia noworoczne przewodniczącego Episkopatu Polski

Życzenia noworoczne przewodniczącego Episkopatu Polski
(fot. BP KEP)
PAP / jp

Życzę wszystkim rodakom, aby 2019 rok był czasem błogosławionym, żeby zamieniał się w prawdziwy kairos, czyli w czas, w którym objawia się Boża chwała i Boża obecność - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach noworocznych, przekazanych PAP przez biuro prasowe KEP.

Przewodniczący KEP zauważył, że rozpoczynający się rok 2019 stanie się okazją do świętowania setnych jubileuszy instytucji powstałych w Niepodległej Polsce. Obchodzone będzie m.in. 100-lecie powstania Konferencji Episkopatu Polski, 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską i 100-lecie powstania Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, a także 40-rocznica pierwszej pielgrzymki do ojczyzny św. Jana Pawła II.

Abp Gądecki zachęcił, by obchodzenie rocznic było "nie tylko wspominaniem historii, ale by przyniosło konkretne działania na przyszłość".

"Czas, który będziemy przeżywali w 2019 r., niech przynosi błogosławione owoce w naszym życiu. Niech zamienia się w coś pięknego, w coś dobrego, w coś prawdziwego. Życzę wszystkim rodakom, aby 2019 rok był czasem błogosławionym, żeby zamieniał się w prawdziwy kairos, czyli w czas, w którym objawia się Boża chwała i Boża obecność" - życzył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Życzenia noworoczne przewodniczącego Episkopatu Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.