"Żywy Pomnik" Świętego Jana Pawła II

"Żywy Pomnik" Świętego Jana Pawła II
( fot. Simczuk / Foter / CC BY-SA )
KAI / es

Już w środę, 8 lipca, rozpocznie się w Ełku obóz studencki Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", który potrwa do 14 lipca. Ponad 800 młodych ludzi z całej Polski oprócz formacji duchowej i integracji będzie miało możliwość poznania malowniczych terenów Mazur i Suwalszczyzny. Spotkanie odbędzie się pod hasłem: "Corragio! Odwagi! Bóg jest z Wami!".

- Obozy stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" służą zarówno pogłębianiu wiary stypendystów jak i poznawaniu nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II - tłumaczy ks. Dariusz Kolalczyk, Członek Zarządu Fundacji. - Służą także integracji i tworzą z tych osób, które się zupełnie nie znają i są z terenów całej Polski coś na kształt rodziny - zawiązują się tam więzi, które potem trwają przez całe lata. Śmiem twierdzić, że niektóre z nich przetrwają nawet do śmierci. Na obozach nawiązują się znajomości, głębokie przyjaźnie, czasem nawet małżeństwa. Ma to ogromne znaczenie, także w perspektywie Stowarzyszenia Absolwentów Dzieło - dodaje ks. Kowalczyk.

Obóz oficjalnie rozpocznie się Mszą Święta 9 lipca o godz. 11.00 w kościele Chrystusa Sługi w Ełku - Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, której przewodniczył będzie ksiądz Biskup Jerzy Mazur - biskup Diecezji Ełckiej. Stypendyści Fundacji w niedzielę, 12 lipca, będą dawać swoje świadectwa, pomagać w przygotowaniach liturgii oraz uczestniczyć w Mszach w parafiach w Ełku, Augustowie, Suwałkach oraz w parafiach w okolicznych miejscowościach. To dla tych młodych ludzi bardzo ważne, aby móc bezpośrednio podziękować wszystkim ludziom dobrej woli i ofiarodawcom za modlitwę oraz wsparcie finansowe otrzymywane od wielu lat.

- Ludzie, którzy przez kolejne lata będą przyjeżdzali na obozy poznają siebie i swoje możliwości i talenty, z czego wyłania się później szereg działań, które możemy podejmować dla dobra Kościoła, Ojczyzny i wreszcie - dla dobra samych stypendystów - przekonuje ks. Kowalczyk.

Główne wydarzenia towarzyszące obozowi studentów Fundacji będą miały miejsce 12 lipca w Ełku. Już o godz. 16.00 na placu Jana Pawła II rozpocznie się przygotowane przez stypendystów pełne atrakcji spotkanie dla rodzin. Tego samego dnia falą stypendystów zapełni się ełcki amfiteatr - o 20.00 rozpocznie się tam koncert stypendystów. Podopieczni Fundacji pragną spędzić niedzielne popołudnie z mieszkańcami miasta i okolic i wspólnie dziękować Bogu za błogosławiony czas obozu.

W poniedziałek, 13 lipca, dzięki uprzejmości gospodarzy i władz miasta Ełku oraz Augustowa i okolic stypendyści będą podążać Szlakiem Papieskim, odwiedzając przy tym Giby, Rajgród, Augustów, Sanktuarium w Studzienicznej oraz Klasztor w Wigrach. O godzinie 17.00 w Świątyni p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta wieńcząca obóz, celebrowana w intencji wszystkich gospodarzy, ofiarodawców oraz ludzi dobrego serca. Będzie ona podziękowaniem dla władz diecezji oraz miast i ich mieszkańców, za możliwość przebywania na ełckiej ziemi.

Fundacja Konferencji Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia" pomaga blisko 2500 gimnazjalistów, licealistów i studentów. Idea jej istnienia opiera się na upamiętnieniu Pontyfikatu św. Jana Pawła II oraz wyrównywaniu szans edukacyjnych zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin i małych miejscowości.

Fundacja, powołana do istnienia przez Konferencję Episkopatu Polski w roku 2000 jako pokłosie pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny z 1999 r., w tym roku obchodzi 15-lecie działalności. Co roku organizuje ogólnopolski Dzień Papieski, podczas którego zbierane są fundusze na stypendia.

Więcej informacji o obozach na stronie www.obozy2015.dzielo.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Żywy Pomnik" Świętego Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.