22. Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich

22. Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich
"W tym roku wykonamy ok. 70 utworów 57 kompozytorów, w tym 11 prawykonań"
PAP / zylka

11 wyjątkowych koncertów wypełni 22. Międzynarodowe Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich. Festiwal pod Wawelem zacznie się w sobotę, potrwa do 30 maja.

- W tym roku wykonamy ok. 70 utworów 57 kompozytorów, w tym 11 prawykonań - zapowiedział na wtorkowej konferencji prasowej dyrektor artystyczny festiwalu, Jerzy Stankiewicz.

- Festiwal jak zawsze zaczyna się mszą św. w Bazylice Mariackiej, zawsze w Zielone Świątki - Zesłanie Ducha Świętego; w święto inspiracji kompozytorów i artystów - dodał Stankiewicz.

W programie koncertów jest muzyka kompozytorów krakowskich, ale też austriackich i szwajcarskich, często w interpretacji muzyków młodszego pokolenia.

W tym roku festiwal dedykowany jest pamięci zmarłego w lutym prof. Adama Kaczyńskiego - pedagoga Akademii Muzycznej w Krakowie, pianisty, kompozytora i założyciela w 1962 r. eksperymentalnego zespołu MW2. W koncercie-maratonie pamięci profesora wystąpią muzycy z MW2 oraz krąg najbliższych jego przyjaciół i współpracowników, a także uczniowie.

Festiwal Międzynarodowe Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich jest organizowany w Krakowie od 1989 r. Celem imprezy jest prezentacja najnowszej twórczości kompozytorów szkoły krakowskiej, od klasyków i generacji profesorów po kompozytorów najmłodszych oraz studentów kompozycji. Organizatorem festiwalu jest Oddział Krakowski Związku Kompozytorów Polskich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

22. Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.