Abp Ryś zaśpiewał znaną kolędę i rozpoczął nowy świąteczny challenge

Abp Ryś zaśpiewał znaną kolędę i rozpoczął nowy świąteczny challenge
Fot. Archidiecezja Łódzka / YouTube.com
archidiecezja.lodz.pl / tk

W ramach challenge’u #OrszakdlaAfryki abp Grzegorz Ryś zaśpiewał kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Zapoczątkowana przez niego i Fundację Orszak Trzech Króli akcja śpiewania kolęd zachęca do finansowego wsparcia szkoły z Kenii.

Aby wziąć udział w challenge’u wystarczy zaśpiewać dowolną kolędę poprzedzając śpiew słowami: “Razem z Orszakiem Trzech Króli zbieramy na edukację w Afryce”.

Następnie należy umieścić nagrania w mediach społecznościowych z hasztagami: #OrszakwŁodzi #OrszakdlaAfryki #KoledujmyRazem #OrszakTrzechKroli oraz tym opisem.

„W tym roku celem zbiórki jest pomoc dla szkoły Eastlands, w stolicy Kenii - Nairobi. Eastlands znajduje się w jednej z biedniejszych dzielnic Nairobi - Donholm, a wokół niej są slumsy. Placówka umożliwia kształcenie młodych chłopców w zawodach, które są pożądane na rynku pracy. Dzięki wykształceniu mają oni szansę, by odpowiedzialnie wejść w dorosłość, a także zacząć utrzymywać swoje rodziny” – czytamy na stronie archidiecezji łódzkiej.

Celem challengu jest zebranie 135 000 zł na sprzęt do dziesięciu stanowisk laboratoryjnych, służących do nauki naprawy silników. Dzięki temu uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności. Pieniądze na pomoc dla Afryki mogą wpłacać nie tylko nominowani, ale także widzowie.

W świątecznym challenge’u może wziąć udział każdy. Abp Ryś w ramach akcji nominował m.in. prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka i wszystkich księży z Łodzi.

Źródło: archidiecezja.lodz.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Porosło

Odkryj tajemnicę, która przemienia świat

Kluczowym pytaniem, które stawiam sobie od wielu lat, a które stało się źródłem powstania tej książki, jest kwestia relacji, jaka zachodzi między liturgią a życiem konkretnego człowieka, między świętymi celebracjami...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś zaśpiewał znaną kolędę i rozpoczął nowy świąteczny challenge
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.