Aktorzy "M jak miłość" przygotowali paczkę dla pani Justyny i pana Jarosława. Ty też możesz pomóc!

Aktorzy "M jak miłość" przygotowali paczkę dla pani Justyny i pana Jarosława. Ty też możesz pomóc!
(fot. Piotr Woźniakiewicz)
Szlachetna Paczka

- Jestem ogromnie szczęśliwa, że właśnie w tej mojej kuchni, u mojej rodziny, możemy zapakować Szlachetną Paczkę dla osób, które tego potrzebują. Uważam, że najpiękniejszą rzeczą na świecie jest dać od siebie to, co się ma najlepszego i przekazać to drugiej osobie – powiedziała Teresa Lipowska, serialowa pani Barbara.

- Ta kuchnia kojarzy się z jakimś takim ciepłem domowym i z domowym ogniskiem – komentował Mikołaj Roznerski, który razem z Teresą Lipowską, Rafałem Mroczkiem oraz Małgorzatą Pieńkowską przygotował dedykowaną pomoc dla rodziny pani Justyny i pana Jarosława.

Schorowani seniorzy potrzebują… tapczanu

- Pan Jarosław i Pani Justyna to są starsi państwo. Pomagamy im ze względu na to, że pani Justyna ciężko zachorowała i w zasadzie brakuje im środków do życia – mówił serialowy Marcin.

Życie pani Justyny (65 l.) i pana Jarosława (65 l.) nigdy nie należało do lekkich. Dopiero gdy się poznali i pokochali, uwierzyli w to, że los może się uśmiechnąć także i do nich. Wtedy przyszła diagnoza. Szereg schorzeń i podejrzenie raka kości doprowadziły kochające się małżeństwo na skraj załamania oraz biedy.

By ratować życie pani Justyny i przedłużyć ich wspólny czas, zadłużyli się, czego skutki ich rodzinny budżet odczuwa do dziś. Po odliczeniu opłat za mieszkanie, lekarstwa i spłatę długu, na miesiąc zostaje im 299 zł na osobę – nieco ponad 9 zł na dzień. Wśród swoich najpilniejszych potrzeb seniorzy wymienili żywność, środki czystości oraz… tapczan. Swój obecny otrzymali wiele lat temu od rodziny, która wymieniając meble w mieszkaniu, podarowała im swój stary.

– Sytuacja seniorów w naszym kraju jest ciężka, dlatego też wybraliśmy tych państwa, żeby dla nich zrobić Paczkę – powiedział Rafał Mroczek.

Historia miłości przez duże M

Mimo przeciwności pani Justyna i pan Jarosław starają się być samodzielni i nie narzekać. Sekretem ich małżeństwa jest miłość – pielęgnują ją każdego dnia, to ona daje im siły. Żyją bardzo skromnie, ale tworzą szczęśliwą rodzinę, która potrafi czerpać radość z każdej chwili wspólnego spaceru z pieskiem czy rozmów przy herbacie. Nie wiedzą, ile czasu im zostało, ale chcą spędzić „jesień życia” w szczęściu. Razem.

– To jest piękne, że oni się tak wspierają, kiedy pan Jarosław mówi do pani Justyny „nie przejmuj się, mamy siebie, jesteśmy razem – to jest najważniejsze” – mówiła w rozmowie z aktorami Anna Wilczyńska, prezes Stowarzyszenia WIOSNA organizującego Szlachetną Paczkę.

– Miłość w takim wieku jest bardzo potrzeba. To ich trzyma – dodaje Teresa Lipowska. – Nasze M jak miłość będzie też trzymało, żeby ta miłość u nich się bardzo rozwijała.

Z pomocą do tych, którym zabrakło szczęścia


Na stronie www.szlachetnapaczka.pl wciąż można poznać historie najbardziej potrzebujących rodzin, seniorów i osób samotnych czy niepełnosprawnych oraz zdecydować, dla kogo przygotujemy dedykowaną pomoc. Do internetowej bazy wciąż trafiają nowe opisy rodzin. Darczyńcą może zostać każdy. Wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, poznać historię, potrzeby i marzenia wybranej rodziny oraz – tak jak aktorzy „M jak miłość” – wspólnie z przyjaciółmi czy bliskimi przygotować paczkę.

Pomoc trafi do potrzebujących podczas Weekendu Cudów, który w tym roku przypada na 7 i 8 dzień grudnia. W tym czasie wolontariusze ponownie odwiedzą tysiące rodzin w całym kraju, wręczając im przygotowane przez darczyńców paczki, a wraz z nimi – impuls do zmiany.

Czasami zwykła rozmowa, uścisk dłoni czy serdeczny uśmiech mają moc przywracania nadziei na wyjście z trudnej sytuacji. Biedni i samotni potrzebują uwagi i zainteresowania drugiego człowieka. Szlachetna Paczka im to umożliwia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Aktorzy "M jak miłość" przygotowali paczkę dla pani Justyny i pana Jarosława. Ty też możesz pomóc!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.