Amerykański Ford stworzył samochód specjalnie dla papieża Franciszka

Amerykański Ford stworzył samochód specjalnie dla papieża Franciszka
Fot. depositphotos.com / Twitter.com
auto-motor-i-sport.pl / tk

Producent samochodów Ford wyprodukował w jednym egzemplarzu papieski model Bronco. Auto zostanie wystawione na aukcję, aby wesprzeć Centrum Papieża Franciszka w Detroit. Samochód nawiązuje do papamobile z 1979 roku, którym poruszał się po USA Jan Paweł II.

Ford Bronco First Edition został spersonalizowany dla papieża Franciszka. Samochód zostanie wystawiony na licytację 27 stycznia bieżącego roku, a dochód ze sprzedaży papieskie centrum w Detroid.

Auto jak papamobile Jana Pawła II

Jak podaje auto-motor-i-sport.pl, „Auto nawiązuje do zaprojektowanego przez Forda papamobile z 1979, używanego przez papieża Jana Pawła II podczas pielgrzymki po Stanach Zjednoczonych, samochodu który dziś jest w posiadaniu United States Secret Service”.

Ford Bronco jest autem, którego dominującym kolorem jest biel. Nie brakuje jednak innych elementów kolorystycznych jak czerwony pasek czy srebrny grill. Deska rozdzielcza wewnątrz pojazdu jest także biała. Niektóre akcenty wlotów powietrza, uchwyty czy napis „Bronco” pomalowane zostały na czerwono.

Papież zwalcza bezdomność

Centrum Papieża Franciszka powstało w celu zwalczania bezdomności w Detroit i od ponad trzech dekad służy potrzebującym obywatelom tego miasta. - To zaszczyt móc wesprzeć wielką organizację charytatywną, taką jak Pope Francis Center - powiedział Steve Gilmore, główny projektant działu personalizacji Forda.

Papieskie centrum zamierza położyć kres bezdomności w Detroit do 2030 roku.

Źródło: auto-motor-i-sport.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Antonio Spadaro SJ

Papież Franciszek już po kilku minutach piastowania swojego urzędu podbił serca milionów ludzi na całym świecie. Wielu dziwiło się, że jest taki otwarty, taki odważny i taki... bliski.
A jaki jest naprawdę?

Rozmowa, którą z Ojcem...

Skomentuj artykuł

Amerykański Ford stworzył samochód specjalnie dla papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.