„AUREOLA - od Stanisława do Karola”. Seria filmów o świętych dla dzieci

„AUREOLA - od Stanisława do Karola”. Seria filmów o świętych dla dzieci
(Fot. Youtube/Promyczek NS)
promyczek.pl/deon

„AUREOLA - od Stanisława do Karola” to seria krótkich filmów o świętych stworzona przez wydawnictwo Promyczek we współpracy z TVP Kraków. Filmy powstały z myślą o najmłodszych odbiorcach. Całą serię można znaleźć na stornie wydawnictwa.

Seria jest zamieszczona na portalu wydawnictwa Promyczek w zakładce VOD. Każdy odcinek trwa 15 minut i przedstawia żywot innego świętego.

- „Aureola” to widowisko teatralno-sceniczne, w którym aktor rozmawia z kukiełkami. W rolę wujcia Nikodema wcielił się aktor Tadeusz Chudecki. Opowiada on dwóm laleczkom Karolince i Piotrusiowi o świętych i przybliża ich życie. Dzieciom towarzyszy również maleńka  papuga Mądralką (pacynka) - mówi ks. Andrzej Mulka  z wydawnictwa Promyczek, który jest również pomysłodawcą i producentem przedsięwzięcia.

Bohaterowie widowiska spotykają się w namiastce Raju - klasztornym ogrodzie z oknem do nieba, którym jest „aureloskop”. Ogród jest pełen śladów legend i tajemnic związanych z polskimi świętymi.

- Dzieci mają szansę poznać m.in. kim był papież Jan Paweł II, siostra Faustyna Kowalska, Święty Maksymilian Maria Kolbe, święty Stanisław ze Szczepanowa - dodaje ksiądz.

- Bohaterowie filmików prezentują świętych jako przyjaciół Pana Boga - mówi ksiądz Andrzej Mulka.

- Całość jest opatrzona dwuminutową animacją, gdzie przedstawiony został życiorys świętych - dodaje.

Dzieciom, poprzez przykłady z życia świętych, prezentowane są takie wartości i cnoty jak: altruizm, czystość, poświęcenie, męstwo, pobożność, hojność i wiele innych.

Materiały cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rodziców.  Zostały stworzone w takiej formie, która służy również katechetom. - Bardzo zależy nam na tym, żeby rodzice poznali „Aureolę”  - wiedzieli o niej i polecali ją swoim dzieciom - dodaje.

Produkcja  powstała w 2015 roku. Jej pomysłodawcą i producentem jest ks. Andrzej Mulka, serię wyreżyserował Józefa Mika.

Obecnie jest dostępna w całości za darmo na stronie wydawnictwa Promyczek w zakładce VOD

promyczek.pl/deon

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

„AUREOLA - od Stanisława do Karola”. Seria filmów o świętych dla dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.