Bajkowe miasteczko w Alpach. Mieszka tam tylko 780 osób

Bajkowe miasteczko w Alpach. Mieszka tam tylko 780 osób
Hallstatt, Austria (Fot. depositphotos.com/pl)
dobrewiadomosci.net.pl/dm

Położone na wysokości 511 metrów n.p.m. w Górnej Austrii miasteczko Hallstatt słynęło kiedyś z produkcji soli. Dzisiaj jest znanym miejscem, które odwiedzają tłumy turystów. Jest ono jednym najbardziej urokliwych miast na świecie. 

 W 1997 roku Hallstatt zostało uznane dziedzictwa światowego UNESCO. Istotnym czynnikiem wpływającym na to była kaplica pogrzebowa w Hallstatt, która gromadzi kolekcję czaszek, z każdym z nich sygnowanym nazwiskiem i zawodem zmarłego.

Jest tu również miejsce archeologiczne, które dokumentuje kulturę halsztacką z epoki żelaza.

Mimo że historia ma swoje urok, to przepiękne widoki są tym, co przyciąga turystów. Miasteczko Hallstatt jest zlokalizowane w Alpach Salzburskich, bezpośrednio nad jeziorem. Kontrast górskiego krajobrazu, krystalicznej wody jeziora i uroczych, drewnianych domów daje wrażenie, jakbyśmy znaleźli się w świecie baśni.

DEON.PL POLECA

Miasto oczarowało również Chińczyków, którzy zdecydowali się na odtworzenie tego miejsca w swoim kraju. W 2012 roku w prowincji Guangdong powstała wierna replika Hallstatt, na którą wydano ponad 900 milionów dolarów.

Co dość zaskakujące, chińska replika powstała bez konsultacji z mieszkańcami oryginalnego Hallstatt.

Pomogło to jednak w promocji miejsca. Burmistrz Hallstatt jest wziął udział w oficjalnym otwarciu repliki w Chinach, zachęcając od odwiedzenia alpejskiego miasta, które co roku odwiedza ponad milion mieszkańców.

dobrewiadomosci.net.pl/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Dąbrowska

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie dr Ewy Dąbrowskiej

Od wydania najbardziej znanej książki dr Ewy Dąbrowskiej minęło ćwierć wieku. Teraz Autorka diety warzywno-owocowej wraca z nową publikacją, bogatsza o doświadczenia tysięcy pacjentów. Po raz...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bajkowe miasteczko w Alpach. Mieszka tam tylko 780 osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.