Batory wypłynie na szerokie wody

Batory wypłynie na szerokie wody
(fot. Anetlanda / Shutterstock.com)
PAP / pk

Resort rozwoju chce wspomóc polskie firmy, by mocniej angażowały się w budowę promów pasażerskich i gazowców - pisze "Puls Biznesu".

Jednym z pomysłów wzmocnienia polskiej gospodarki, a tym samym krajowych przedsiębiorstw przemysłowych, jest tzw. program Batory, dotyczący sektora stoczniowego. Jego pierwszoplanowym celem jest budowa w nadbałtyckich dokach promów pasażerskich. Resort rozwoju postuluje także "przesunięcie polskiego sektora stoczniowego w kierunku produkcji większych, wyspecjalizowanych jednostek o wyższej wartości dodanej". Głównie chodzi o jednostki z napędem LNG oraz statki do przewozu tego paliwa oraz LPG.

DEON.PL POLECA
- Dzięki działaniom zaproponowanym przez Ministerstwo Rozwoju polscy armatorzy być może przestaną zamawiać jednostki w Chinach czy Korei i złożą zamówienia w polskich stoczniach. Uzupełni to nasz portfel zamówień dla zagranicznych partnerów. Rozmawiamy właśnie z kontrahentem niemieckim, zainteresowanym budową w naszej stoczni dużej jednostki pasażerskiej - mówi Ewa Kruchelska prezes firmy Crist, działającej na majątku dawnej Stoczni Gdynia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Batory wypłynie na szerokie wody
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.