Córka Billa Clintona zadebiutowała w NBC

PAP / drr

W poniedziałek zadebiutowała w telewizji amerykańskiej NBC Chelsea Clinton. 31-letnia córka byłego prezydenta USA Billa Clintona i sekretarz stanu Hillary Clinton wystąpiła w drugiej części programu "Rock Center with Brian Williams".

Emitowany o godz. 22 (4 godz. czasu polskiego) program nosi nazwę od siedziby NBC w Nowym Jorku mieszczącej się w Centrum Rockefellera. Jego gospodarzem jest jeden z najbardziej wpływowych amerykańskich dziennikarzy telewizyjnych Brian Williams. Pełni on funkcję gospodarza i sekretarza redakcji wieczornych wiadomości, NBC Nightly News.

W "Rock Center" Chelsea Clinton zaprezentowała się w serii "Making a Difference" (zmieniać wszystko) pokazującej ludzi, którzy stanowią inspirację dla innych. Przedstawiła czarnoskórą Anette Dove, która była wcześniej dobrze zarabiającym pedagogiem, lecz porzuciła tę pracę i kieruje organizacją charytatywną pomagającą biednym i zaniedbanym dzieciom w Pine Bluff w stanie Arkansas, z którego pochodzi Bill Clinton.

Początkująca dziennikarka rozmawiała z bohaterką programu, a także z dziećmi i młodzieżą żyjącą w kryminogennym środowisku. Niektórzy z młodych ludzi zdążyli już wejść w konflikt z prawem. Clinton opowiadała też o nich Williamsowi. Jak dodała, dotychczas ceniła sobie prywatność. Teraz chce jednak celowo prowadzić bardziej publiczne życie i opowiadać historie, które zmieniają życie.

Brian Williams o Chelsea Clinton

Chelsea Clinton studiowała na prestiżowych uniwersytetach Stanford w Kalifornii, nowojorskiej Columbii oraz w Oxfordzie, w Wielkiej Brytanii. W minionym roku poślubiła bankowca Marka Mezvinsky'ego.

W świecie mediów nie brak opinii, że Chelsea otrzymała zajęcie w NBC, ponieważ ma sławnych rodziców podobnie jak np. córka byłego prezydenta George W. Busha, Jenna Bush Hager, która też pracuje w tej samej telewizji. Jak jednak przekonuje prezes NBC News Steve Capus, młoda Clinton "jest niezwykłą kobietą.(...)Biorąc pod uwagę jej ogromne doświadczenie, jest tak, jakby Chelsea przygotowywała się na tę okazję przez całe życie".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Córka Billa Clintona zadebiutowała w NBC
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.