Cracovia Kraków dla Cracovii z Kamerunu. "Cieszymy się, że możemy wam pomóc"

Cracovia Kraków dla Cracovii z Kamerunu. "Cieszymy się, że możemy wam pomóc"
Fot. MKS CracoviaTV / YouTube.com
1 miesiąc temu
gazetakrakowska.pl / tk

O. Franciszek Meus, paulin, który od 24 lat jest misjonarzem w Kamerunie, założył amatorską drużynę piłkarską Cracovia Belabo. Zakonnik jest fanem piłki nożnej, a jego ulubiona drużyna to Cracovia Kraków. Kibicowanie polskiemu klubowi zaowocowało wsparciem jakie otrzymał kameruński zespół.

W 2019 r. kibice Cracovii przekazali o. Franciszkowi koszulki w biało-czerwone pasy. Dzięki nim drużyna z Kamerunu mogła przystąpić do amatorskich rozgrywek piłkarskich, a teraz będzie występować w profesjonalnej lidze.

- Na przełomie września i października zaczną się rozgrywki. Mamy dwóch trenerów i twierdzę, że potrafią trenować. Graliśmy już sparing z zespołem, który już gra w tej lidze i zremisowaliśmy. Myślę, że coś z tego będzie - mówi o. Franciszek Meus.

Materialna pomoc Cracovii Kraków

Do pomocy Cracovii Belabo przyłączyła się w tym roku Cracovia Kraków. Klub wysłał do Kamerunu komplet strojów sportowych wraz z piłkami. W akcję wspierającą zaangażowani byli piłkarze polskiej drużyny m.in. Pelle van Amersfoort i Karol Knap.

- Jesteśmy zawodnikami Cracovii i mimo dzielącej nas odległości reprezentujecie te same barwy co my, jesteśmy z tego bardzo dumni. Pakujemy 30 kompletów meczowych Cracovii. Do tego dokładamy kilka piłek i buty, w których będziecie mogli zagrać – mówią piłkarze krakowskiego klubu.

Cieszymy się, że możemy wam pomóc w taki sposób, jaki możemy, mamy nadzieję, do zobaczenia na stadionie u nas. Pomimo tysięcy kilometrów, które nas dzielą wspieramy was w stu procentach – dodaje zawodnik Pelle van Amersfoort.

Źródło: gazetakrakowska.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv
24,43 zł
34,90 zł

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Skomentuj artykuł

Cracovia Kraków dla Cracovii z Kamerunu. "Cieszymy się, że możemy wam pomóc"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.