Czy będzie kolejna część "Wiedźmina"? Andrzej Sapkowski odpowiada

Czy będzie kolejna część "Wiedźmina"? Andrzej Sapkowski odpowiada
"Wiedźmin". Źródło: Netflix
PAP / mł

- Czytelnicy będą zawsze i książki będą zawsze. Nic tego nie zmieni - mówił Andrzej Sapkowski, autor sagi o Wiedźminie, podczas Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej.

Od wtorku w stolicy Tajwanu, Tajpej, odbywa się Międzynarodowa Wystawa Książek (Taipei International Book Exhibition TIBE), jedno z najważniejszych tego rodzaju wydarzeń na Dalekim Wschodzie. Polska po raz pierwszy występuje w roli gościa honorowego. W trakcie wydarzenia odbywają się m.in. spotkania z polskimi twórcami, koncerty, degustacja polskich potraw. Targi potrwają do 5 lutego.

Czy będzie kolejny tom "Wiedźmina"? Sapkowski odpowiada

W targach bierze udział polski pisarz Andrzej Sapkowski. Autor sagi o "Wiedźminie". Jak ujawnił, ma w planach napisanie kolejnych książek. Na pytanie, czy ma w planach napisanie kolejnych książek z serii o "Wiedźminie", odparł: "W planach są". Nie chciał jednak nic więcej zdradzić.

- Literatura fantasy nie straci na popularności. Zawsze będzie istniała nieśmiertelna grupa czytelników, którzy daliby się za fantastykę posiekać. Dzięki nim tak pięknie gatunek egzystuje i całe mnóstwo pisarzy. Przede wszystkim chodzi o Anglosasów, dlatego że tam debiuty liczy się w setki, a uznanych pisarzy kolejne wydania, w tysiące. Nie sposób tego opanować, nawet jeżeli ktoś chce się temu poświęcić tak, jak ja. Uważam się za zawodowca w tej branży, wiem o niej na dobrą sprawę, wszystko, a i tak łapię się na tym, że nie nadążam. Co i rusz startuje ktoś nowy, którego nie znam, albo znam tylko nazwisko. Muszę się wtedy opierać na opiniach z drugiej ręki, bo przeczytać tego wszystkiego, nie sposób - mówił Sapkowski.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP

Sprawdź, jaką masz relację z Ojcem

Czy potrafisz traktować Boga jak ojca? Spotykać się z Nim, rozmawiać? Czy widzisz w Nim troszczącą się o ciebie, zaufaną osobę czy raczej nieczułego i milczącego rodzica, dystansującego się...

Skomentuj artykuł

Czy będzie kolejna część "Wiedźmina"? Andrzej Sapkowski odpowiada
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.