Czy innowacje wkroczą na polskie drogi?

Czy innowacje wkroczą na polskie drogi?
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

NCBR i GDDKiA ogłoszą konkurs na opracowanie nowatorskich nawierzchni i programów poprawiających bezpieczeństwo na polskich drogach.

Polscy kierowcy od lat narzekają na kiepską jakość tras, a w statystykach dotyczących bezpieczeństwa też wypadamy fatalnie.

DEON.PL POLECA



Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) stara się jednak o poprawę jakości i bezpieczeństwa jazdy, i w połowie stycznia wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosi konkurs dla naukowców.

W jego ramach będzie można ubiegać się o fundusze na wsparcie badań dotyczących innowacyjnych technologii nawierzchni oraz opracowania nowych metod prognozowania ich trwałości, zarządzania ruchem i bezpieczeństwem na drogach.

Z efektów programu będą mogli korzystać zarządcy dróg, przedsiębiorcy oraz biura projektowe - informuje rzecznik NCBR Kamil Melcer.

Budżet programu realizowanego przez NCBR i GDDKiA, który ma poprawić jakość dróg i bezpieczeństwo, szacowany jest na 50 mln zł - podaje Puls Biznesu.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czy innowacje wkroczą na polskie drogi?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.