Czy rzeczywiście trzeba myć włosy dwa razy? Trycholog mówi wprost

Czy rzeczywiście trzeba myć włosy dwa razy? Trycholog mówi wprost
Fot. Depositphotos
Onet.pl / jh

Mycie włosów i skóry głowy to podstawowy zabieg higieniczny, ale każdy robi to trochę inaczej. Część osób uważa, że aby faktycznie usunąć wszystkie zanieczyszczenia, konieczne jest co najmniej dwukrotne nałożenie szamponu. Inni z kolei są zdania, że jeden raz wystarczy. Jak jest faktycznie? Onet rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Niektórzy są zdania, że wielokrotne mycie włosów to tylko wymysł marketingowy, mający na celu zwiększyć zużycie kosmetyków. Czy to prawda? A może jednak tylko w ten sposób można dokładnie oczyścić włosy i skórę głowy? Trycholożka rozwiewa wątpliwości.

 Porady eksperta

Olga Poniatowska jest trycholożką kliniczną i dermatolożką. Prowadzi konto na TikToku, gdzie dzieli się swoją wiedzą i rozprawia z mitami na temat włosów oraz skóry głowy. Na pytanie, czy trzeba myć głowę dwa razy, nawet jak się myje ją codziennie, odpowiedziała bez wahania.

- Zdecydowanie tak, jeśli chcesz mieć ją czystą, a po to przecież ją myjesz - podkreśliła.

DEON.PL POLECA

Mycie podwójne to standard mycia głowy, dlatego że pierwsze mycie to mycie wstępne i polega też na namoczeniu i odklejeniu pierwszej warstwy brudu, a dopiero przy drugim myciu usuwasz to, co nie odkleiło się przy pierwszym - tłumaczy Olga Poniatowska.

- Poza tym, jeśli twój szampon ma dodatkowo działanie nawilżające, kojące, przeciwłupieżowe lub stymulujące wzrost włosów, to przytrzymanie go przy drugim myciu przez 3-5 minut, pozwoli składnikom zadziałać lepiej i skuteczniej - zauważa trycholożka.

 

Źródło: Onet.pl / jh

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Emilia Góźdź

Ta książka to opowieść o odkrywaniu siebie poprzez macierzyństwo. Opowiada o rozwoju kobiety i zmianach, jakie w niej nieustannie następują. Nie znajdziesz tu zbioru pouczeń czy listy sprawdzonych rad, lecz różne warte przemyślenia, praktyczne wskazówki:

...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Czy rzeczywiście trzeba myć włosy dwa razy? Trycholog mówi wprost
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.