Poznańscy studenci w niebanalny sposób reklamują... teologię. Widziałeś już ich spot?

Poznańscy studenci w niebanalny sposób reklamują... teologię. Widziałeś już ich spot?
youtube.com / sz

"Co powiedzą na to inni?". No właśnie. Jeśli chodzą ci po głowie takie pytania, zobacz koniecznie film poznańskich studentów.

Na pierwszy rzut oka nie widać, że to reklama teologii. Studenci Wydziału Teologicznego UAM podeszli do sprawy niebalanie i profesjonalnie. Powstał filmik, który ma naprawdę spory potencjał, żeby przykuć uwagę i zachęcić do studiowania na ich wydziale. Zobaczcie sami:

"Chcieliśmy pokazać, że nasi studenci to ludzie z krwi i kości, którzy mają swoje zainteresowania, a studiowanie teologii nie oznacza, że człowiek zamyka się w klasztorze czy przechodzi na inny tryb życia" - powiedział w rozmowie z portalem Onet.pl ks. Dawid Stelmach.

"Myśleliśmy o tym, jak kierunki takie jak teologia są w Polsce przedstawiane i chcieliśmy spróbować czegoś innego. Inspiracją były reklamy sportowe, skorzystaliśmy też z pomocy osoby, która na co dzień robi teledyski hiphopowe. To otwarcie na współczesnego człowieka, z jego zainteresowaniami i stylem życia. Ale nie porzucamy tego, co jest istotą Kościoła, prowadzenia do spotkania z Bogiem, z drugim człowiekiem, niesienia pomocy innym" - dodaje w krótkim wywiadzie ksiądz z Wydziału Teologii UAM.

DEON.PL POLECA

Przedstawione w filmach sceny są naturalnymi sytuacjami z życia grających w nim studentów. Na przykład Ola, studentka z pierwszego spotu, interesuje się boksem, sportami i  bywa na strzelnicy.

Co myślicie o tej reklamie? Skusiła was, żeby jednak pójść za głosem marzeń?

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Poznańscy studenci w niebanalny sposób reklamują... teologię. Widziałeś już ich spot?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.