Chris Pratt na prestiżowej gali: Bóg Cię kocha

Chris Pratt na prestiżowej gali: Bóg Cię kocha
(fot. Matteo Chinellato / shutterstock.com)
Relevant Magazine / kk

Chris Pratt zaskoczył wszystkich zebranych na ceremonii wręczenia nagród filmowych i telewizyjnych MTV. W przemówieniu po otrzymaniu Generation Award wygłosił kazanie.

Możecie go znać z takich hitów jak "Strażnicy Galaktyki", czy nowe wersje "Parku Jurajskiego". Był leniwym Andym w "Parks and Recreation" i nieustraszonym Peterem Quillem w ostatniej części Avengersów. Nie da się ukryć - od kilku lat Chris Pratt jest na fali i nie planuje się zatrzymać.

DEON.PL POLECAGdy miał 20 lat doświadczył nawrócenia i odtąd kiedy tylko może, mówi publicznie o Bogu. Jego przemówienie na ostatniej gali MTV wywołało gromkie brawa, ale i fale śmiechu, bo to aktor obdarzony ogromnym poczuciem humoru.

Pratt na poważnie potraktował nazwę otrzymanej nagrody. "To Generation Award (Nagroda Pokoleniowa), a ja zamierzam mówić do was - kolejnego pokolenia. Akceptuję tę odpowiedzialność jako starszy od was, także - słuchać! Oto dziewięć reguł Chrisa Pratta, zwycięzcy Generation Award " - rozpoczął swoje przemówienie, które wkrótce okazało się… bardzo dobrym kazaniem.

"Po pierwsze - oddychaj. Jeśli nie będziesz, to się udusisz. Po drugie - masz duszę. Uważaj na nią. Po trzecie - nie bądź gnojkiem. Jeśli jesteś silny, to broń innych. Jeśli jesteś mądry, z pokorą wpływaj na innych. Siła i mądrość mogą być bronią i nie wyciągaj jej w stronę słabszych, byłbyś wtedy oprawcą. Bądź większy od oprawców" - mówił gwiazdor.

"Po szóste - Bóg istnieje. Bóg Cię kocha. Bóg chce dla Ciebie wszystkiego, co najlepsze. Uwierz w to. Ja w to wierzę" - te słowa wywołały wielki entuzjazm publiki.

Siódemki tu nie przytoczymy. Musicie uwierzyć, że jest naprawdę praktyczna, choć mówiąc nieco oględnie - mało elegancka. Zaraz potem padła ósemka: "Naucz się modlić. To proste i dobre dla Twojej duszy".

"Na koniec, dziewiąte - nikt nie jest doskonały. Jesteś niedoskonały. Zawsze taki będziesz, ale jest wielka siła, która Ciebie takim i taką stworzyła, a jeśli masz w sobie wolę, by to przyjąć, to spłynie na Ciebie łaska, a łaska jest darem. Za tę łaskę ktoś inny zapłacił swoją krwią. Nie zapominaj o tym. Nie traktuj tego jako czegoś oczywistego" - zakończył z mocą Pratt.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Chris Pratt na prestiżowej gali: Bóg Cię kocha
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.