Dzięki NASA dowiemy się, jakie zdjęcie zrobił Teleskop Hubble'a w dniu naszych urodzin

stylzycia.radiozet.pl / tk

Dzięki Agencji Kosmicznej NASA możliwe jest obejrzenie zdjęcia, jakie zrobił znany Teleskop Hubble'a w dniu naszych urodzin. NASA postanowiła uhonorować 30-lecie kosmicznej działalności legendarnego Hubble'a, który bada wszechświat 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

W tym celu powstała strona internetowa, dzięki której zobaczymy jaką fotografię zrobił teleskop w dniu, kiedy się urodziliśmy. Aby dowiedzieć się jakie zdjęcie przypada naszemu dniu urodzenia wystarczy wejść na stronę www.nasa.gov/content/goddard/what-did-hubble-see-on-your-birthday.

Ponad 30-letnia działalność Hubble'a

32 lata temu, 24 marca 1990 roku prom kosmiczny Discovery wyniósł na orbitę okołoziemską Teleskop Hubble'a. Od tego momentu stał się on jednym z najważniejszych narzędzi w historii astronomii.

Patron teleskopu, Edwin Hubble był jednym z najwybitniejszych amerykańskich astronomów. To on odkrył, że widoczne na niebie obiekty, uważane za mgławice w obrębie naszej galaktyki, faktycznie są innymi galaktykami i oddalają się od siebie, a ich względna prędkość jest tym większa, im większa dzieli je odległość.

DEON.PL POLECA

Jak podaje stylzycia.radiozet.pl, „stworzone przez Hubble’a fotografie były publikowane jako Astronomiczne Zdjęcie Dnia od 1995 roku. W ubiegłym roku przygotowano kompilację 100 najpiękniejszych zdjęć, jakie wykonał podczas swojej pracy”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Janowska, Grzegorz Jankowicz, Michał Sowiński

Na jaką zmianę czeka świat?

Autorzy przepytują Martína Caparrósa, Bogdana de Barbaro, Jacka Dukaja i wiele innych autorytetów. Czy będziemy nieśmiertelni? Czy na naszych oczach rodzi się nowa kasta uprzywilejowanych? A może rozwój cywilizacji przerwie...

Skomentuj artykuł

Dzięki NASA dowiemy się, jakie zdjęcie zrobił Teleskop Hubble'a w dniu naszych urodzin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.