Dzieła sztuki w kapsułach czasu

Dzieła sztuki w kapsułach czasu
Wystawę "Jutro nie umiera nigdy" można będzie oglądać w dniach 08.09.2011 - 11.09.2011 we Wrocławiu. (fot. materiały organizatora / culture.pl)
culture.pl / ns

"Jutro nie umiera nigdy" to wystawa o naturze obietnic. Po zakończeniu Kongresu obiekty zostaną zamknięte w kapsule czasu na sto lat.

Przewrotny tytuł wystawy odnosi się do strategii "urządzania" przyszłości, wedle której "jutro" jest w zasięgu naszych możliwości, wynika z naszych świadomych lub mniej działań, jest wreszcie wyraźną fantazją, a tym samym diagnozą naszych aktualnych trosk i aspiracji.

Punktem wyjścia prac koncepcyjnych nad wystawą było pojęcie "obietnicy". Zarówno w kontekście polityki, której mechanizmy w dużym stopniu opierają się na składanych obietnicach, jak i inżynierii społecznej, która stosuje różne formy obietnic w zarządzaniu społecznymi nastrojami.

Wystawa złożona zostanie z obiektów artystycznych i dizajnerskich wykonanych i przekazanych przez wybranych autorów.

Wśród autorów prac zamkniętych w kapsule znajdują się: Richard Barbrook, Hubert Czerepok, Mariana Castillo Deball, Jarosław Hulbój, Paweł Jarodzki, Paweł Jasiewicz / Kompott, Szymon Kobylarz, Jerzy Kosałka, Bartosz Mucha, Kama Sokolnicka, THOMSON & CRAIGHEAD, Adam Witkowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dzieła sztuki w kapsułach czasu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.