"Dzielę się książkami!" - dzieci dzieciom

"Dzielę się książkami!" - dzieci dzieciom
Targi Książki dla Dzieci to nowa inicjatywa, która ma przybliżyć dzieciom świat książek, rodzicom zaś pokazać, jak barwny i bogaty w wartościowe treści jest polski rynek książki dla najmłodszych (fot. flickr.com/redzenradish)
wab

"Dzielę się książkami" – I edycja ogólnopolskiej akcji wystartuje podczas premierowych Targów Książki dla Dzieci w Krakowie (3-5 czerwca 2011r.)

Zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych – to cel ogólnopolskie akcji „Dziele się książkami” organizowanej przez portal Qlturka.pl i Miasto Słów.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy przybyć na Targi i odwiedzić stoisko portalu Qlturka.pl i przekazać książkę dla dzieci. Nie ma znaczenia wiek odbiorcy, ważne, by książki były w dobrym stanie. Na wszystkie dzieci, które przyniosą książkę dla swoich rówieśników, organizatorzy przygotowali niespodzianki – spotkania z autorami i ilustratorami oraz twórcze działania. Więcej szczegółów dotyczących akcji znajduje się na stronie: www.dzielesieksiazkami.pl.

Młodsze rodzeństwo najważniejszej imprezy branży wydawniczej w Polsce jakimi od wielu lat są Targi Książki w Krakowie, czyli Targi Książki dla Dzieci zadebiutują w pierwszy weekend po Dniu Dziecka – 3-5.06.2011.

- To propozycja dla rodziców, którzy mogą dowiedzieć się, co dziś czyta się dzieciom! To zachęta dla dzieci, aby poznały fascynujący świat lektur, najlepsze wydawnictwa, najciekawsze magazyny oraz najładniejsze gry i zabawki. Zaraz po Dniu Dziecka stworzymy miejsce, w którym będzie się roiło od książek dla dzieci, pisarzy i postaci z literatury dziecięcej – tłumaczy Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie Sp. z o.o.

Wciąż jest rozbudowywany program towarzyszący. Podczas warsztatów z Panem Toti prowadzonych przez Joannę Sorn-Garę najmłodsi dowiedzą się, jak powstaje książka. Ponadto zwiedzający będą mogli wziąć udział w zabawach, które zapewnią m.in. EMPiK, Egmont, Cafe Szafe, CzasDzieci.pl, Pracownia K., czy Bunkier Sztuki. Targom będą towarzyszyć wystawy prac Joanny Sorn-Gary i Marcina Bruchnalskiego. Dla rodziców zostaną przygotowane wykłady przybliżające m.in. kwestię nauki czytania i pisania dzieci wielojęzycznych, czy zagadnienie dysleksji wśród najmłodszych. A to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji.

- Formuła imprezy opiera się na idei stworzenia trzydniowego placu zabaw dla dzieci. Stąd oprócz nowości wydawniczych na targach będą prezentowane zabawki, gry i pogramy edukacyjne. Targi będą miejscem, w którym zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli poznać alternatywne formy spędzania wolnego czasu prezentowane przez ośrodki kultury i kluby animacji dla rodziców – mówi Barbara Sikora, komisarz Targów Ksiązki dla Dzieci.

Targi Książki dla Dzieci to nowa inicjatywa, która ma przybliżyć dzieciom świat książek, rodzicom zaś pokazać, jak barwny i bogaty w wartościowe treści jest polski rynek książki dla najmłodszych. Są doskonałym uzupełnieniem Targów Książki w Krakowie – uznawanych za najważniejszą imprezę branży wydawniczej w Polsce, które na początku listopada będą obchodzić jubileusz 15-lecia istnienia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Dzielę się książkami!" - dzieci dzieciom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.