Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
(źr. flickr.com)
PAP / wm

Ponad 20 wystaw, spotkania z artystami, warsztaty dla twórców, projekcje animacji i strefa gier - to niektóre atrakcje 21. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który trwa się w Łodzi.

Łódzki Festiwal rokrocznie przyciąga legendarnych twórców historyjek z dymkiem, a przede wszystkim miłośników komiksu i uważany jest przez nich za jedną z ważniejszych imprez w tej części Europy.

DEON.PL POLECA
Na Festiwalu gościć będą m.in. znakomity amerykański rysownik serii komiksów o "Batmanie" Norm Breyfogle, twórca komiksów fantasy Yves Swolfs z Belgii czy hiszpański rysownik "Kaczora Donalda" Cesare Ferioli. Nie zabraknie też polskich twórców komiksu, pojawią się m.in. Grzegorz Rosiński, Tadeusz Raczkiewicz, Marek Szyszko czy Przemysław Truściński.

Tradycyjnie rozstrzygnięty zostanie konkurs na krótką formę komiksową. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. W specjalnej strefie dla dzieci będzie można spotkać m.in. znanego pisarza i reżysera Macieja Wojtyszko. Po raz drugi integralną częścią festiwalu są mistrzostwa gier komputerowych i konsolowych - Cybersport. Komiksowe wydarzenia do niedzieli odbywać się będą m.in. w Łódzkim Domu Kultury, Manufakturze i w hotelu Centrum.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.