Film „Ojciec Pio” od 2 czerwca w kinach

Film „Ojciec Pio” od 2 czerwca w kinach
Ojciec Pio (Fot. Youtube/Rapid Trailer)
dm/CNA

Od 2 czerwca w USA można oglądać film „Ojciec Pio”, w którym reżyser Abel Ferrara przedstawił biografię znanego stygmatyka z Pietrelciny, Ojca Pio. Film to ludzkie spojrzenie na świętego i jego duchowa podróż.

Choć film miał swoją premierę 2 września 2022 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, dopiero na początku czerwca wchodzi na ekrany amerykańskich kin.

W filmie przedstawiono życie świętego w kontekście jego drogi duchowej, cierpienie, przez które przeszedł, okoliczności, w jakich otrzymał stygmaty, kilkakrotne nękania przez diabła. Historycznym tłem filmu jest  pierwsza wojna światowa i zawiłości społeczno-polityczne w San Giovanni Rotondo. W takich też realiach Ferrara przedstawił Ojca Pio w jego relacji do społeczności San Giovani Rotondo, gdzie przebywał i z którą był związany.

Twórcy filmu podkreślają, że święty przedstawiony w filmie odpowiada w 90 proc. postaci świętego, jaki wyłonił się z listów Ojca Pio do jego duchowego kierownika w latach 1911-1918. Abel Ferrara pokazuje światu, że Pio, który jest świętym, ale był także grzesznikiem. Dodaje, że w listach Ojca Pio do swojego kierownika duchowego pisał o zmaganiach z gniewem i swoim temperamentem.

DEON.PL POLECA

Reżyser zapytany o przesłanie filmu powiedział, że jest „współczucie i miłość w codziennym życiu, a nie tylko w kościele.

Shia LaBeouf, który wcielił się w postać świętego, znany z takich filmów jak m. in. „Transformers”, „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” czy „Wall Street: Pieniądz nie śpi”, podczas przygotowań do roli Ojca Pio regularnie odwiedzał klasztor kapucynów w Solvang w Kalifornii. Podkreśla, że gra w filmie o świętym zmieniła jego życie, w którym „długo doświadczał nieuporządkowanej wolności, anarchii”.

Jak mówi, to, co zdarzyło się w jego życiu podczas realizacji filmu, wykracza poza grę aktorską. - W trakcie filmu wyszedłem z mojej małej jaskini wstydu i wróciłem do świata, ponownie znalazłem cel. Byłem zgubiony i zostałem zbawiony przez miłość Chrystusa  - powiedział.

Podczas realizacji filmu LaBeouf w wyniku przeżyć duchowych przeszedł na konwersję na katolicyzm. W jednym z wywiadów powiedział, że jest właśnie w trakcie przygotowań do bierzmowania.

dm/CNA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa

Święty, który ciągle jest z nami

Ojciec Pio z Pietrelciny to stygmatyk, którego relikwie pozostają nienaruszone, mimo że od jego śmierci minęło prawie pięćdziesiąt lat. Podobnie jak dawniej zadziwiał otoczenie swoją wiarą, tak dziś budzi...

Skomentuj artykuł

Film „Ojciec Pio” od 2 czerwca w kinach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.