Benedykt XVI i Franciszek w nowym serialu Netflixa [WIDEO]

Benedykt XVI i Franciszek w nowym serialu Netflixa [WIDEO]
(fot. youtube.com)
youtube.com / Netflix Polska / df

Jest już pierwszy trailer filmu "Dwóch papieży" ("The two popes"). Zobaczcie, jak będą wyglądać papież-emeryt i papież Franciszek!

Film opowie fikcyjną, choć "inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami" historię wiążącą Franciszka (w tej roli Jonathan Pryce) z Benedyktem XVI (granym przez Anthony’ego Hopkinsa).

DEON.PL POLECAFilm rozpoczyna się od wyboru Benedykta XVI. Nie kończy się jednak na jego rezygnacji, lecz pokazuje także wybór Franciszka oraz relacje między Benedyktem XVI i jego następcą, który - według autorów - niechętnie zgodził się zostać papieżem.

Zobaczcie cały zwiastun:

Reżyserem filmu jest Fernando Meirelles, nominowany do Oscara za "Miasto Boga", znany również z "Miasta ślepców" i "Wiernego ogrodnika". Scenariusz napisał Anthony McCarten, autor "Bohemian Rhapsody", "Teorii wszystkiego" i "Czasu mroku". Nie znamy jeszcze daty premiery, ale pierwszy pokaz odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w dniach 5-15 września.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zebrał i opracował Piotr Żyłka

Fenomen Franciszka, efekt Franciszka, franciszkomania

Określenia są różne, ale wszystkie próbują opisać to samo zjawisko. Od 13 marca 2013 roku świat nadstawia ucha i uważnie słucha, a z Watykanu płyną słowa, które nie...

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI i Franciszek w nowym serialu Netflixa [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.