Messi zdobył niezwykłe wyróżnienie. Nagrodę pobłogosławił sam papież Franciszek

Messi zdobył niezwykłe wyróżnienie. Nagrodę pobłogosławił sam papież Franciszek
(fot. Dimitri Conejo Sanz / cathopic.com // Twitter.com)
KAI / sz

Lionel Messi otrzymał Piłkę Edukacyjną 2019. Przyznały mu ją dzieci i młodzież z założonej przez papieża Franciszka światowej sieci szkół Scholas Occurrentes za to, że reprezentuje "wartości futbolu w jego najczystszym stanie": współpracę zespołową, solidarność i wytrwałe przezwyciężanie trudności. Wyboru dokonały wśród uczestników tegorocznej edycji piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej - Copa América.

 

Nagrodą jest piłka robiona ręcznie przez chłopców z Chicomo na południowym wschodzie Mozambiku. Przed tygodniem pobłogosławił ją w Watykanie papież Franciszek. Przy okazji przypomniał, że sam w dzieciństwie grywał szmacianą piłką.

DEON.PL POLECA
Wręczenie nagrody argentyńskiemu piłkarzowi odbyło się 2 września w Barcelonie. Fundacja Barça - klubu FC Barcelona, w którym występuje Messi - jest partnerem Scholas Occurentes w Katalonii.

- Przed sześciu laty papież Franciszek zainaugurował działalność Scholas, które są propozycją edukacyjną mającą na celu integrację dzieci i młodzieży świata poprzez sport, sztukę i technologię. Messi był wówczas obecny i zasadził pierwsze drzewo oliwne Scholas w intencji pokoju. Dziś otrzymuje tę nagrodę, wykonaną własnoręcznie przez dzieci ze Scholas w Mozambiku za to, że reprezentuje wartości futbol w jego najczystszej postaci, o których mówi papież Franciszek - powiedział w Barcelonie prof. José María del Corral, światowy przewodniczący Scholas Occurentes.

Podczas rozpoczynającej się jutro wizyty w Mozambiku papież Franciszek spotka się z grupa młodych ludzi uczestniczących w programach Scholas Occurentes w tym kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Messi zdobył niezwykłe wyróżnienie. Nagrodę pobłogosławił sam papież Franciszek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.