Film na weekend: "Chce się żyć"

Film na weekend: "Chce się żyć"
(fot. Materiały prasowe / youtube.com)
Mat. prasowe / youtube.com / pk

Cierpiący na porażenie mózgowe Mateusz podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia.

Tytuł: Chce się żyć
Reżyseria: Maciej Pieprzyca
Scenariusz: Maciej Pieprzyca
Muzyka: Bartosz Chajdecki
Gatunek: Dramat
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2013
Główne role: Dawid Ogrodnik, Dorota Kolak, Arkadiusz Jakubik

Kiedy Mateusz przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę. Los jednak sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną. Chłopiec trafia do specjalistycznego ośrodka, gdzie z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Jego sytuacja zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka, a on sam przyciągnie uwagę lekarki, która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia. (Na podstawie opisu dystrybutora)

"Chce się żyć" to niezwykła, oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść, która wzrusza i daje do myślenia. Opisuje życie skazanego na porażkę człowieka, który nie zgadza się z wyrokiem, jaki wydał na niego świat.

Ten film to hołd złożony osobom niepełnosprawnym, walczącym każdego dnia o normalność, często odrzuconym przez swoje rodziny i społeczeństwo. Na pewno warto go obejrzeć.

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google PlayiTunes lub Netflix.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Chce się żyć"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.