Film na weekend: "Dawca pamięci"

Film na weekend: "Dawca pamięci"
(fot. Fragment plakatu / materiały dystrybutora)
Mat. dystrybutora / youtube.com / pk

Jonas zostaje wytypowany jako kandydat na Odbiorcę Wspomnień - jedyną osobę w społeczności, która przechowuje pamięć po dawnych czasach.

Tytuł: Dawca pamięci / The Giver
Reżyseria: Phillip Noyce
Scenariusz: Eric Heisserer
Gatunek: Sci-Fi, dramat
Produkcja: USA, Kanada, RPA
Rok produkcji: 2014
Główne role: Jeff Bridges, Meryl Streep, Brenton Thwaites

O tym, dlaczego warto obejrzeć film "Dawca pamięci", opowiada ks. Grzegorz Ogorzałek, autor filmowego vloga "W koloratce":

DEON.PL POLECA

Przeczytaj opis dystrybutora:

Nastoletni Jonas (Brenton Thwaites) dorasta w utopijnym świecie przyszłości, gdzie nie istnieją cierpienie i ból, wojny ani krwawe rewolucje. W epoce, w której zapomniano, jak się kocha, odróżnia barwy i podejmuje wybory. Nieoczekiwanie, Jonas zostaje wytypowany jako kandydat na Odbiorcę Wspomnień - jedyną osobę w społeczności, która przechowuje pamięć po dawnych czasach. W szkoleniu pomaga mu tajemniczy mężczyzna, nazywany Dawcą Umysłów (Jeff Bridges). W trakcie nauki Jonas odkryje wstrząsający sekret przeszłości, który zburzy mozolnie budowany ład świata i ściągnie na niego i jego najbliższych wielkie niebezpieczeństwo.

Zobacz zwiastun:

***

Zdecydowanie odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google PlayiTunes lub Netflix.

Ks. Grzegorz Ogorzałek - ojciec duchowny w Metropolitalnym Semianrium Duchownym w Lublinie. Prowadzi filmowy vlog "W koloratce"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mika Dunin

Nie da się bezkarnie ukrywać, oszukiwać, kłamać.
Próbowałam.

Jak to jest, gdy musisz wciąż udawać: dzielną dziewczynkę, zbuntowaną nastolatkę, cyniczną seksbombę, nowoczesną, korzystającą z uroków życia singielkę? Jak to jest, gdy zaczynasz wierzyć we...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Dawca pamięci"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.