Film na weekend: "Ben-Hur". Warto go zobaczyć przed Bożym Narodzeniem

Film na weekend: "Ben-Hur". Warto go zobaczyć przed Bożym Narodzeniem
(fot. Materiały prasowe / youtube.com)
Mat. prasowe / youtube.com / pk

Żydowski książę zostaje niesłusznie skazany za zamach na rzymskiego konsula. Wygnany ze swojego kraju, spotyka Jezusa Chrystusa, którego nauka odmieni jego życie. "Ben-Hur", jako pierwszy film w historii kina otrzymał 11 Oscarów. To prawdziwa, filmowa i duchowa uczta.

Chociaż "Ben Hur" powstał w 1959 roku, do dziś zachwyca rozmachem i bogatą fabułą, a jego remake z 2016 nie osiągnął tak wysokich wyników. To pierwszy z trzech filmów w historii kina, które otrzymały 11 Oscarów (kolejne to: "Titanic" i "Władca Pierścieni: Powrót Króla").

Tytuł: Ben Hur

Reżyseria: William Wyler

Scenariusz: Maxwell Anderson, Christopher Fry, Gore Vidal, S.N. Behrman, Karl Tunberg

Muzyka: Miklós Rózsa

Gatunek: Kostiumowy, Dramat, Przygodowy

Produkcja: USA

Rok produkcji: 1959

Główne role: Charlton Heston, Jack Hawkins, Haya Harareet, Stephen Boyd, Hugh Griffith

Wiele scen z tego filmu już na stałe zapisało się w historii kina. Jedna z nich to spotkanie głównego bohatera z Jezusem:

Przeczytaj opis fabuły: Początek naszej ery. Izraelski książę, Juda Ben-Hur mieszka wraz z matką i siostrą w Jerozolimie. Jest szanowanym kupcem i prowadzi spokojne, dostanie życie. Z jego zdaniem liczą się nie tylko Żydzi, ale również Rzymianie, którzy zaczynają coraz bardziej umacniać swoje wpływy w mieście. Pewnego dnia Judę Ben-Hura odwiedza Messala, jego dawny przyjaciel, który właśnie awansował i sprawuje wysokie stanowisko w rzymskiej armii. Chcąc wejść w układ z wpływowym Żydem, prosi go o wskazanie nazwisk buntowników, którzy sprzeciwiają się rzymskiej dominacji w Jerozolimie. Z powodów ideologicznych przyjaciele nie mogą dojść do porozumienia. Rozpoczynają konflikt, który już na zawsze odmieni ich życia. Wkrótce Juda Ben-Hur i jego rodzina zostaną niesłusznie skazani za próbę zamachu na rzymskiego gubernatora. Żydowski książę będzie musiał odnaleźć ścieżkę, która poprowadzi go przez rzymskie galery, ból i pragnienie zemsty. Nieoczekiwanie spotka na niej Jezusa Chrystusa.

Zobacz zwiastun:

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google PlayiTunes lub Netflix.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas
27,93 zł
39,90 zł

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem?

Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Ben-Hur". Warto go zobaczyć przed Bożym Narodzeniem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.