Film na weekend: "Gdy budzą się demony"

Film na weekend: "Gdy budzą się demony"
(fot. Mat. dystrybutora / fragment plakatu)
3 lata temu
Mat. dystrybutora / youtube.com / pk

Pełna tajemnic i trzymająca w napięciu historia założyciela Opus Dei oraz poruszający film, który każdy powinien zobaczyć.

Tytuł: Gdy budzą się demony / There Be Dragons
Reżyseria: Roland Joffé
Scenariusz: Roland Joffé
Muzyka: Robert Folk
Gatunek: Dramat, Biograficzny
Produkcja: USA, Hiszpania, Argentyna
Rok produkcji: 2014
Główne role: Charlie Cox, Wes Bentley, Dougray Scott

Opis dystrybutora: Dziennikarz Robert Torres wyrusza w podróż do Hiszpanii. Ma się tam spotkać ze swoim ojcem, Manolo Torresem, ale przede wszystkim szukać będzie materiału do swojej książki. Wydawać by się mogło, że to historia jakich wiele… Ale nie wtedy, gdy bohaterem książki ma być Josemaria Escriva - założyciel Opus Dei.

Całą historię spowija aura tajemnicy, bo po raz kolejny okazuje się, że w życiu prawdopodobnie nic nie dzieje się przypadkiem… Okazuje się, ze ojciec Roberta nie tylko wychowywał się w tym samym mieście co Josemaria, ale w dzieciństwie był jego najlepszym przyjacielem…

Jak to się stało, że jeden z przyjaciół wybrał drogę kapłaństwa, a drugi zaangażował się w brutalną wojnę domową? Robert Torres z każdą chwilą bliższy jest odkrycia zaskakującej prawdy…

GDY BUDZĄ SIĘ DEMONY to film zainspirowany młodzieńczymi latami życia Josemarii Escrivy, współczesnego świętego, twórcy Opus Dei, organizacji Kościoła katolickiego, uczącej, że codzienne życie może być drogą do świętości. Escrivá zmarł w 1975 roku, a w 2002 został ogłoszony świętym przez papieża Jana Pawła II.

W filmie GDY BUDZĄ SIĘ DEMONY w rolach głównych występują Charlie Cox (Gwiezdny pył, Casanova, Kupiec wenecki oraz serial Zakazane imperium), Wes Bentley (American Beauty, Cena honoru oraz Igrzyska śmierci), Dougray Scott (Baśnie tysiąca i jednej nocy, serial Gotowe na wszystko). W rolach drugoplanowych zobaczymy między innymi: dziewczynę Bonda - Olgę Kurylenko (Quantum of Solace, Hitman), Geraldine Chaplin (Doktor Żywago, Porozmawiaj z nią), Dereka Jacobi (Hamlet, Gladiator, Underworld: Evolution) oraz Charlesa Dance (Gosford Park, serial Gra o tron).

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google PlayiTunes lub Netflix. Film możesz również kupić na stronie Wydawnictwa WAM.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Gdy budzą się demony"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Gdy budzą się demony"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.