Film na weekend: "Jeszcze dalej niż północ"

Film na weekend: "Jeszcze dalej niż północ"
fot. Materiały prasowe / fragment plakatu
Mat. prasowe / youtube.com / pk

Francuski urzędnik zostaje dyscyplinarnie przeniesiony z południa kraju pod belgijską granicę. Czy na "dalekiej północy" znajdzie przyjaciół i odzyska radość życia?

Tytuł: Jeszcze dalej, niż północ / Bienvenue chez les Ch'tis
Reżyseria: Dany Boon
Scenariusz: Dany Boon, Alexandre Charlot, Franck Magnier
Muzyka: Philippe Rombi
Gatunek: Komedia
Produkcja: Francja
Rok produkcji: 2008
Główne role: Dany Boon, Kad Merad

"Jeszcze dalej niż północ" to (naprawdę) zabawna komedia o perypetiach francuskiego urzędnika, który zostaje dyscyplinarnie przeniesiony z Lazurowego Wybrzeża nad Morze Północne. Chociaż cały czas znajduje się we Francji, ludzie wokół niego mówią i zachowują się w sposób, którego nie rozumie. Zdesperowany mężczyzna, chociaż stara się przywyknąć do nowej sytuacji, coraz bardziej zdaje sobie sprawę, że konfrontacja z własnymi uprzedzeniami będzie go kosztowała znacznie więcej, niż się wydawało.

Zabawne perypetie głównego bohatera, połączone z doskonałym polskim tłumaczeniem sprawiają, że "Jeszcze dalej niż północ" to jedna z najlepszych komedii, jakie powstały w ostatnich kilkunastu latach.

DEON.PL POLECA

Opis dystrybutora: Ciepła i wywołująca salwy śmiechu historia pewnego urzędnika pocztowego, który, wbrew oczekiwaniom, zamiast na francuską Rivierę "zesłany" zostaje na daleką i zimną północ, gdzieś pod Belgijską granicę. Zaprzyjaźniając się z mieszkańcami miasteczka ma możliwość skonfrontować swoje uprzedzenia z rzeczywistością i przekonać się, że były one całkowicie bezpodstawne.

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Kropisz SJ, s. Ewa Bartosiewicz RSCJ, Maja Komasińska-Moller

Zamiast liczyć lata kalendarzowe, policz swoje „lata duchowe”!

Daty urodzenia w dowodzie nie zmienisz, ale to, jak szybko starzejesz się psy­chicznie, w dużej mierze zależy od Ciebie. Książka, którą oddajemy w Twoje ręce, jest krokiem...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Jeszcze dalej niż północ"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.