Film na weekend: "Niepokonani"

Film na weekend: "Niepokonani"
(fot. Materiały dystrybutora)
1 rok temu
Mat. prasowe / youtube.com / pk

Grupa więźniów, prowadzona przez charyzmatycznego Polaka, ucieka z sowieckiego łagru. Ich prawdziwa walka o wolność zacznie się jednak dopiero za ogrodzeniem obozu.

Tytuł: Niepokonani / The Way Back
Reżyseria: Peter Weir
Scenariusz: Peter Weir, Keith Clarke

Muzyka: Burkhard von Dallwitz
Gatunek: Dramat wojenny, Przygodowy
Produkcja: Stany Zjednoczone
Rok produkcji: 2010
Główne role: Jim Sturgess, Ed Harris, Colin Farrell, Saoirse Ronan

W 1940 roku grupa śmiałków pochodzących z różnych krajów ucieka z sowieckiego gułagu. Bez mapy czy kompasu uciekinierzy podejmują się niemożliwego - od Syberii, przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje docierają aż do Indii. Niezwykła podróż przez 6000 km pełna jest heroicznej walki o przetrwanie. Pomimo różnic kulturowych i barier językowych przyświeca im wspólny cel - chcą odzyskać utraconą wolność. Nie sprzyjają im mordercze mrozy i nieznośny upał. Przemierzają pieszo najbardziej niezwykłe i niebezpieczne rejony świata, ucząc się przebaczać i odzyskiwać utracone w gułagu człowieczeństwo (Opis dystrybutora).

Historia "Niepokonanych" powstała na kanwie powieści Sławomira Rawicza pt. "Długi marsz". Jej głównym bohaterem jest charyzmatyczny, pałający pragnieniem wolności porucznik polskiej kawalerii. Jego odwaga i determinacja doprowadzają do udanej ucieczki z syberyjskiego gułagu kilku współwięźniów. Uciekinierzy, prowadzeni przez 26-letniego Polaka, muszą zmierzyć się z dziką naturą, która - jak mawiali wartownicy - jest najlepszą strażą obozu.

"Niepokonani" to rewelacyjny film, który z całą pewnością warto obejrzeć. Opowiada nie tylko o próbie powrotu do upragnionej wolności, ale również tragicznych losach, jakie spotkały tysiące, wywiezionych na Syberię ludzi.

To dobre i mocne kino.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
23,03 zł
32,90 zł

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Niepokonani"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Niepokonani"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.