Film na weekend: "Niepokonani"

Film na weekend: "Niepokonani"
fot. Materiały dystrybutora / fragment plakatu
Mat. prasowe / youtube.com / pk

Grupa więźniów, prowadzona przez charyzmatycznego Polaka, ucieka z sowieckiego łagru. Ich prawdziwa walka o wolność zacznie się jednak dopiero za ogrodzeniem obozu.

Tytuł: Niepokonani / The Way Back
Reżyseria: Peter Weir
Scenariusz: Peter Weir, Keith Clarke
Muzyka: Burkhard von Dallwitz
Gatunek: Dramat wojenny, Przygodowy
Produkcja: Stany Zjednoczone
Rok produkcji: 2010
Główne role: Jim Sturgess, Ed Harris, Colin Farrell, Saoirse Ronan

Historia "Niepokonanych" powstała na kanwie powieści Sławomira Rawicza pt. "Długi marsz". Jej głównym bohaterem jest charyzmatyczny, pałający pragnieniem wolności porucznik polskiej kawalerii. Jego odwaga i determinacja doprowadzają do udanej ucieczki z syberyjskiego gułagu kilku współwięźniów. Uciekinierzy, prowadzeni przez 26-letniego Polaka, muszą zmierzyć się z dziką naturą, która - jak mawiali wartownicy - jest najlepszą strażą obozu.

"Niepokonani" to rewelacyjny film, który z całą pewnością warto obejrzeć. Opowiada nie tylko o próbie powrotu do upragnionej wolności, ale również tragicznych losach, jakie spotkały tysiące, wywiezionych na Syberię ludzi.

To mądre i mocne kino.

Opis dystrybutora: W 1940 roku grupa śmiałków pochodzących z różnych krajów ucieka z sowieckiego gułagu. Bez mapy czy kompasu uciekinierzy podejmują się niemożliwego - od Syberii, przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje docierają aż do Indii. Niezwykła podróż przez 6000 km pełna jest heroicznej walki o przetrwanie. Pomimo różnic kulturowych i barier językowych przyświeca im wspólny cel - chcą odzyskać utraconą wolność. Nie sprzyjają im mordercze mrozy i nieznośny upał. Przemierzają pieszo najbardziej niezwykłe i niebezpieczne rejony świata, ucząc się przebaczać i odzyskiwać utracone w gułagu człowieczeństwo.

 

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński

Słowa, które zmieniają świat

Listy dwóch wielkich przywódców – Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaskakują swoją mocą i aktualnością. Ich słowa wpłynęły na rozwój wypadków w Polsce i na świecie. W tej...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Niepokonani"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.