Film na weekend: "Służące". Historia, która niesie nadzieję

Film na weekend: "Służące". Historia, która niesie nadzieję
(fot. Materiały dystrybutora / fragment plakatu)
Mat. dystrybutora / DEON.pl

Akcja filmu toczy się w stanie Mississippi w latach 60. Młoda i energiczna dziewczyna o imieniu Skeeter wywraca do góry nogami życie swojej rodziny, przyjaciół i znajomych gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą kobietą, służącą w jednej z najzamożniejszych rodzin w okolicy.

Tytuł: Służące / The Help
Reżyseria: Tate Taylor
Scenariusz: Tate Taylor
Muzyka: Thomas Newman
Gatunek: Dramat, Komedia
Produkcja: USA, Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Rok produkcji: 2011
Główne role: Emma Stone, Viola Davis, Bryce Dallas Howard, Octavia Spencer, Jessica Chastain

"Służące" to film, który z całą pewnością poprawi wam humor w weekendowe popołudnie. Pełna zaskakujących zwrotów akcji opowieść, choć opowiada o trudnych relacjach między pozbawioną podstawowych praw służbą oraz ich bezwzględnymi chlebodawcami, niesie nadzieję. Okazuje się, że nawet wśród najmniej sprzyjających okoliczności można odnaleźć ludzką dobroć.

Ten film na pewno wam się spodoba!

DEON.PL POLECA

Przeczytaj opis dystrybutora:

"Służące" to piękna, inspirująca opowieść o potędze odwagi i nadziei, dzięki którym wszystko staje się możliwe. To poruszająca adaptacja bestsellerowej powieści Kathryn Stockett, ze wspaniałymi kreacjami aktorskimi Emmy Stone, Violi Davis, Octavii Spencer oraz Jessici Chastain.

Film już został okrzyknięty przez krytyków mianem ponadczasowego klasyku. "Służące" otrzymały 4 nominacje do Oscara, w tym dla Najlepszego filmu, 5 nominacji do Złotych Globów, a także 3 nagrody Gildii Aktorów.

Akcja filmu toczy się w latach 60. XX w. na amerykańskim Południu. Skeeter (Emma Stone), początkująca dziennikarka, niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórymi służącymi najzamożniejszych rodzin w okolicy. Dzięki uporowi i empatii Skeeter szykanowane kobiety odważą się walczyć o godność. Wspólnie napisana powieść zaburzy małomiasteczkowy spokój i będzie krokiem na drodze do zmian, a między uczestniczkami projektu zrodzi się niezwykła przyjaźń.

"Służące" to świetnie zagrana, wzruszająca i zabawna historia, która na długo zagości w waszych sercach.

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Piotr Żyłka, Błażej Strzelczyk

Niepokorna zakonnica w rozmowie szczerej do bólu.

O siostrze Małgorzacie Chmielewskiej mówi się, że to zadziorna kobieta z charakterem. Już w wieku 10 lat została "ekskomunikowana" - z lekcji religii, bo zadawała za dużo pytań.

...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Służące". Historia, która niesie nadzieję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.