Film na weekend: "Patch Adams". Historia zranionego uzdrowiciela

Film na weekend: "Patch Adams". Historia zranionego uzdrowiciela
fot. Materiały dystrybutora
W koloratce / youtube.com / mat. dystrybutora / pk

"Drobne schorzenia leczy uśmiech, w trudniejszych przypadkach pomaga clown, a kiedy on nie daje rady - pojawia się anioł". Zobaczcie wzruszający i zabawny film, o jednym z najwspanialszych lekarzy na świecie.

Tytuł: Patch Adams
Reżyseria: Tom Shadyac
Scenariusz: Steve Oedekerk
Muzyka: Marc Shaiman
Gatunek:  Komedia, Dramat, Biograficzny
Produkcja: USA
Rok produkcji: 1999
Główne role: Robin Williams, Monica Potter, Daniel London, Philip Seymour Hoffman

Patcha Adamsa, głównego bohatera filmu, poznajemy w bardzo trudnym momencie jego życia. Ma za sobą nieudaną próbę samobójczą i przebywa w szpitalu. Wśród innych pacjentów odkrywa, że śmiech, dystans i poczucie humoru mają większą moc uzdrawiania, niż skostniały i pozbawionych empatii system. Tytułowy bohater zauważa również, że jednym z jego darów jest niezwykła zdolność do rozbawiania innych, sprawiania, by pośród związanego z chorobą cierpienia odnajdywali radość.

Adams Postanawia zostać lekarzem. Gdy zostaje przyjęty na uniwersytet, rozpoczyna się wspaniała i jedyna w swoim rodzaju opowieść.

W filmie "Patch Adams" tytułową rolę zagrał Robin Williams, legendarny aktor, który choć występował w pozytywnych i niosących nadzieję filmach, sam zmagał się z głęboką depresją. "Patch Adams" jest jedną z jego najlepszych ról.

O tym, dlaczego warto obejrzeć film "Patch Adams", opowiada ks. Grzegorz Ogorzałek, autor filmowego vloga "W koloratce":

Przeczytaj opis dystrybutora:

Opuszczając klinikę psychiatryczną Hunter Adams, zwany Patchem, wie jedno: zostanie lekarzem, oczywiście - psychiatrą. Ale jakże innym niż ci, którzy go dotąd leczyli. Kiedy zjawia się w szpitalu, w salach chorych fruwają baloniki, skaczą piłki, słychać śmiechy i żarty. Drobne schorzenia uleczy przecież uśmiech, w trudniejszych przypadkach potrzeba clowna, a kiedy on nie da rady - pojawi się anioł. To, co robi Patch, jego nauczyciele widzą jako lekceważenie medycyny, a przede wszystkim - ich autorytetu. Ale jak usunąć ze studiów studenta, który osiąga najlepsze wyniki w nauce mimo skłonności do zwariowanych żartów? Dziekan Walcott nie ustaje w wysiłkach i już zdaje się być bliski sukcesu...

Zobacz zwiastun:

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Kiedyś pilot wycieczek, obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem, wędrować po górach i szukać wokół śladów obecności Boga. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży oraz internetowy modlitewnik do św. Józefa. Można go śledzić na Instagramie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Ksiądz Józef Tischner powiedział kiedyś, że nie lubi się spowiadać. To chyba powszechne doświadczenie, bowiem nikt z nas nie lubi opowiadać o własnych grzechach i słabościach. Wyznanie grzechów czyni Sakrament Pojednania najtrudniejszym spomiędzy wszystkich spotkań...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Patch Adams". Historia zranionego uzdrowiciela
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.