Film na weekend: "Oszukana". O potędze matczynej miłości

Film na weekend: "Oszukana". O potędze matczynej miłości
fot. Materiały dystrybutora / fragment plakatu
Materiały prasowe / youtube.com / pk

Wstrząsający film Clinta Eastwooda i chwytająca za serce opowieść o potędze matczynej miłości. W głównych rolach Angelina Jolie i John Malkovich.

Tytuł: Oszukana / Changeling
Reżyseria: Clint Eastwood
Scenariusz: J. Michael Straczynski
Muzyka: Clint Eastwood
Gatunek: Dramat, Kryminał, Thriller
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2008
Główne role: Angelina Jolie, John Malkovich

"Oszukana" to poruszająca opowieść o walce niezłomnej kobiety ze skorumpowanym systemem i policją, która zamiast przyznać się do błędu, woli dbać o pozory i swój wizerunek. Akcja filmu rozgrywa się pod koniec lat dwudziestych XX wieku w skorumpowanej i pełnej gry pozorów rzeczywistości.

W filmie na szczególną uwagę zasługuje warsztat reżyserski Clinta Eastwooda i doskonała gra Angeliny Jolie. Zarówno reżyser jak i aktorka słyną z wrażliwego podejścia do ważnych tematów społecznych. Dzięki nim "Oszukana" to wyjątkowy, w dodatku oparty na faktach, film.

Zdobywcy Oscarów Angelina Jolie i John Malkovich, w wyreżyserowanej przez Clinta Eastwooda, opartej na faktach opowieści, której nie sposób pominąć milczeniem.

Los Angeles, rok 1928. Gdy samotna matka, Christine Collins (Jolie) wyjeżdża w poszukiwaniu pracy, jej synek znika w podejrzanych okolicznościach. Pięć miesięcy później policja zwraca zrozpaczonej matce dziecko, ale ona nie wierzy, że to jej prawdziwy syn. Dochodzenie prowadzone przez samotną i bezsilną kobietę odsłania kulisy skorumpowanego świata, zmieniając raz na zawsze oblicze miasta. Chwytająca za serce opowieść, która ukazuje potęgę matczynej miłości. (Opis dystrybutora)

 

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Oszukana". O potędze matczynej miłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.