Film na weekend: "Księga ocalenia". O tęsknocie za Słowem

Film na weekend: "Księga ocalenia". O tęsknocie za Słowem
(fot. Materiały prasowe)

Samotny wędrowiec jest w posiadaniu tajemniczej Księgi. To, co się w niej znajduje jest ostatnią nadzieją ludzkości w świecie zniszczonym przez atomową apokalipsę.

Tytuł: Księga ocalenia / The Book of Eli
Reżyseria: Albert Hughes, Allen Hughes
Scenariusz: Gary Whitta
Muzyka: Atticus Ross
Gatunek: Przygodowy, Dramat, Akcja
Produkcja: Stany Zjednoczone
Rok produkcji: 2010
Główne role: Denzel Washington, Gary Oldman, Mila Kunis

"Księga ocalenia" to fikcyjna opowieść, która zasługuje na uwagę z kilku powodów. Po pierwsze, obraz Alberta i Allena Hughes opowiada bardzo ciekawą i wciągającą historię. Oglądając ten film, prawdopodobnie ani przez chwilę nie będziecie się nudzić. Po drugie, "Księgę ocalenia" warto obejrzeć z uwagi na doskonałą grę Denzela Washingtona, który wciela się w rolę powiernika tajemniczej Księgi. Po trzecie, film autentycznie rozpala tęsknotę za Biblią.

W "Księdze ocalenia" odnaleźć można kilka naprawdę interesujących wątków; tajemniczy główny bohater, trzymający pieczę nad pożądaną przez wszystkich Księgą oraz poszukująca sensu istnienia młoda dziewczyna, która odnajduje w nim duchowego przewodnika. Ten film to coś znacznie więcej, niż walka o życie w świecie zniszczonym przez wojnę - to walka o zachowanie ducha.

DEON.PL POLECA

Rok 2044. Postapokaliptyczny krajobraz zniszczonej Ameryki przemierza Eli (Denzel Washington) - samotnik i wolny strzelec. Mężczyzna jest w posiadaniu tajemniczej Księgi, w której znajduje się "klucz" i wiedza niezbędna do ocalenia ludzkości. Podczas podróży bohater trafia do małego miasteczka zarządzanego przez burmistrza-tyrana Carnegie (Gary Oldman). Despota, chcąc przejąć totalną władzę nad ludźmi, za wszelką cenę próbuje wejść w posiadanie Księgi. Na drodze Eliego staje również piękna dziewczyna o imieniu Solara (Mila Kunis znana z roli w "Max Payne"). Rozpoczyna się dramatyczna walka o ocalenie ludzkości. (Na podstawie opisu dystrybutora).

Ze względu na brutalne sceny odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

 

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Karol Wilczyński

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Księga ocalenia". O tęsknocie za Słowem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.