Denzel Washington: Stawiajcie Boga na pierwszym miejscu

Denzel Washington: Stawiajcie Boga na pierwszym miejscu
(fot. Featureflash / shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / slo

"Stawiajcie Boga na pierwszym miejscu we wszystkim co robicie!" Z tym apelem zwrócił się znany amerykański aktor, dwukrotny zdobywca Oskara, Denzel Washington w swoim przemówieniu podczas wręczenia mu doktoratu honoris causa New Orleans' Dillard University w USA.

Aktor wyznał: Wszystko co osiągnąłem to dzięki Bożej łasce. Jest to dar.

Przestrzegł studentów aby zbyt bardzo nie koncentrowali się na dobrach materialnych.

Washington opowiadał jak to 40 lat temu po uzyskaniu dyplomu wyższej uczelni zasiadł w salonie piękności prowadzonym przez jego matkę. Przyszła pewna kobieta i skierowała do niego prorocze słowa, że zjeździ cały świat i będzie przemawiał do milionów ludzi. - To proroctwo stało się prawdą - stwierdził Washington.

Zaznaczył, że zachował to co najważniejsze w życiu. - W moim życiu zachowałem Boga a to pozwoliło mi zachować pokorę. Nie zawsze trzymałem się Boga ale On trzymał się mnie zawsze mocno - powiedział aktor.

Dalej w swoim pełnym humoru przemówieniu Denzel Washington powiedział: - Proszę was abyście dzisiaj kładąc się spać, swoje pantofle wrzucili jak najgłębiej pod łóżko aby kiedy wstaniecie rano musieli je na kolanach spod niego wyciągać. A kiedy znajdziecie się takiej pozycji powiedźcie sobie: Dziękuję! Dziękuję za łaskę, za miłosierdzie, za zrozumienie, za mądrość, za rodziców, za miłość, za przyjaźń, za pokorę, pokój i dobrobyt.

Washington jest członkiem wspólnoty Kościoła zielonoświątkowego "Church of God in Christ". Jako młody człowiek rozważał, czy nie zostać pastorem. Jego ojciec był kaznodzieją.

Ponad 60-letni Denzel Washington jest dwukrotnym zdobywcą Oskara i oraz dwóch Złotych Globów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Denzel Washington: Stawiajcie Boga na pierwszym miejscu
Komentarze (17)
Л
Лика
13 maja 2015, 15:57
СПАСИБО ТЕБЕ, ДЕНЗЕЛ ВАШИНГТОН, ЧТО РАЗРЕШАЕШЬ БОГУ ДЕЙСТВОВАТЬ ЧЕРЕЗ ТЕБЯ!!!
13 maja 2015, 22:30
Cpasibo Tebie, Denzel Wasington, szto razreszaesz Bogu dejswowatc czerez tebia. РАЗРЕШАЕШЬ - zaraz przetłumaczę... DOPUSZCZASZ A więc cały tekst pokaleczony znaczy ( bo trochę rozumiem): Dziękuję, Denzel Washigton, że pozwalasz Bogu działać przez siebie [Ciebie - ТЕБЯ - fonetycznie: tiebia].
13 maja 2015, 22:31
Pokaleczony przeze mnie, nie umiem dobrze tłumaczyć języka rosyjskiego. 
13 maja 2015, 22:33
ТЕБЯ - TEBIA. Fonetycznie.
K
kol
12 maja 2015, 22:38
jak to fajnie mówić o Bogu jak mu się całe życie udaje. A co z innymi, którzy wpadają w choroby, pułapki losu, nieszcześcia?
G
gochasamocha
12 maja 2015, 23:04
W tym właśnie tkwi tajemnica zaufania Bogu - zawsze i mimo wszystko! Dziękowanie Mu za każde doświadczenie życiowe. Najlepiej wiedzą o tym Ci, którzy nawrócili się dzięki ciężkiej chorobie...
M
Monika
13 maja 2015, 21:58
Pomyśl czy łatwiej byłoby Ci stawiać Boga na pierwszym miejscu w czasie biedy czy dobrobytu? Myślę, że kiedy wszystko świetnie się układa to Bóg przestaje być potrzebny i schodzi na dalszy plan, także patrząc na tego aktora to jestem pełna podziwu, że pomimo takiego statusu w życiu nie zawdzięcza tego sobie ale Bogu i że Bóg wciąż jest mu potrzebny i ważny w jego życiu, to się nazywa pokora :)
M
maniunkaja
14 maja 2015, 08:39
Skąd wiesz, że mu się wszystko udaje? O Robbinie Williamsie też tak wszyscy myśleli. Nigdy nie wiadomo jak naprawdę wygląda życie drugiego człowieka. 
12 czerwca 2016, 17:30
A może powinno się wyznawać krasnoludki które przecież pomagają. 
N
ND
12 maja 2015, 17:27
Rodzina Radia Maryja w swojej cotygodniowej wędrówce po Polsce spotkała się wczoraj w Krakowie w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach jubileuszu 300-lecia patronatu św. Józefa dla miasta Krakowa (1715-2015). Mszy św. przewodniczył i wygłosił homilię ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Pierwszym punktem spotkania był PROGRAMartystyczny o św. Józefie. Wykonał go zespół „Twoje Niebo”. Po jego zakończeniu do zgromadzonych w świątyni przemówił o. dr Tadeusz Rydzyk. Dyrektor Radia Maryja wyraził wielką radość, że Mszy św. przewodniczył będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. – Ksiądz kardynał jak nikt tak służy Kościołowi – zauważył i dodał, że przez wiele lat metropolita krakowski służył Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/136865,polske-mamy-jedna.html
O
obserwator
12 maja 2015, 18:37
I co był tam też Denzel Washington?
13 maja 2015, 00:41
Dostałeś/dostałaś 6 minusów. Daję Ci pierwszy plus zatem, a Twój wpis zasługuje na znacznie więcej wpisów. Dobranoc.
13 maja 2015, 00:42
Pewnie nie, bo nie jest katolikiem. 
C
ciekwski
13 maja 2015, 14:07
Jasne nikt tk nie służył JPII blokując informacje o całym szambie które działo sie w Kościele (Maciel np.)  A od kiedy o. dyrektor jest doktorem?
13 maja 2015, 22:38
Hej, to nie był osąd! Panie i Panowie.
12 czerwca 2016, 19:52
Kapciowy teraz rozdaje, albo handluje relikwiami ..... mądry gość, cwany. No i całym Krakowek włada. 
12 czerwca 2016, 19:55
Odkad dostał dodatkowe 20 mln. od polskiego rządu. Od razu stał się doktorem wyłudzania i dostawania mamony. 

Skomentuj artykuł

Denzel Washington: Stawiajcie Boga na pierwszym miejscu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.