Film na weekend: "Cast Away". O wartości relacji

Film na weekend: "Cast Away". O wartości relacji
fot. Fragment plakatu / materiały dystrybutora
Mat. dystrybutora / ks. Grzegorz Ogorzałek / pk

Historia mężczyzny, który w wyniku katastrofy lotniczej trafia na bezludną wyspę. Pozbawiony podstawowych środków do życia i relacji z innymi ludźmi, musi stoczyć walkę o przetrwanie.

Tytuł: Cast Away
Reżyseria: Robert Zemeckis
Scenariusz: William Broyles Jr.
Muzyka: Alan Silvestri
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2001
Główne role: Tom Hanks, Helen Hunt

Tego filmu nie trzeba nikomu przedstawiać. Chyba każdy słyszał o historii "współczesnego Robinsona", który przeżył cztery lata na bezludnej wyspie, "rozmawiając z piłką". Chociaż "Cast Away" ma już swoje lata, warto obejrzeć go po raz kolejny i odświeżyć sobie tę, być może już trochę zakurzoną, historię. Dlaczego?

Film Roberta Zemickisa opowiada o losach ceniącego terminowość i niemarnowanie czasu pracownika firmy kurierskiej, który w wyniku katastrofy samolotu, trafia na bezludną wyspę. Kompletnie nieprzygotowany do życia z dala od cywilizacji i innych ludzi, rozpoczyna walkę z żywiołem i samotnością.

"Cast Away" warto obejrzeć dla świetnej roli Toma Hanksa oraz pełnej symboliki i wzruszających momentów historii. Ważną zaletą filmu jest pokazanie szerokiego kontekstu historii głównego bohatera, znacznie wykraczającej poza czas spędzony na bezludnej wyspie. Dzięki temu każdy będzie mógł z tego filmu "wynieść" coś dla siebie.

O tym, dlaczego warto obejrzeć "Cast Away", opowiada również ks. Grzegorz Ogorzałek, autor filmowego vloga "W koloratce":

Zobacz zwiastun filmu:

 

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Cast Away". O wartości relacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.