Świetny film na Boże Ciało. Musicie go obejrzeć!

Świetny film na Boże Ciało. Musicie go obejrzeć!
(fot. Kadr z filmu "Biała Sukienka", reż. Michał Kwieciński)
3 lata temu
TVP VOD / ks. Grzegorz Ogorzałek / pk

Jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, czeka was bardzo przyjemna godzina. Warto spędzić ją z całą rodziną i obejrzeć film, którego akcja rozgrywa się w Boże Ciało w jednej z polskich wsi.

>>>Film można za darmo i legalnie obejrzeć pod tym linkiem<<<

O tym, dlaczego warto obejrzeć "Białą sukienkę", opowiada ks. Grzegorz Ogorzałek, autor filmowego vloga "W koloratce":

Tytuł: "Biała sukienka"
Reżyseria: Michał Kwieciński
Scenariusz: Doman Nowakowski
Gatunek: Obyczajowy
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2003

Przeczytaj opis filmu (oficjalna strona TVP VOD):

"Biała sukienka" to kolejny film z telewizyjnego cyklu "Święta polskie", który zyskał przychylność krytyki i uznanie widzów. To przypowieść na Boże Ciało. Akcja filmu Michała Kwiecińskiego rozgrywa się właśnie w tym uroczyście obchodzonym i bardzo ważnym dla katolików dniu. Bohaterami są mieszkańcy wsi położonej niedaleko Białegostoku.

Jest piękny, słoneczny poranek, wszędzie panuje świąteczna atmosfera, kościół i wierni szykują się do obchodów święta Bożego Ciała. Trwają ostatnie przygotowania - przyozdabianie trasy procesji, prasowanie komunijnych białych sukienek, polerowanie masek samochodów, bo przecież w takim dniu trzeba się pokazać przed sąsiadami.

Na tle świątecznej gorączki toczą się równolegle dwa wątki. Maciek, młody dorobkiewicz i pozer, konsumpcyjnie nastawiony do życia, podróżuje z Warszawy nowiutkim jeepem. Jedzie do rodzinnego Białegostoku. W drodze zabiera autostopowicza, swego rówieśnika - człowieka skromnego, zrównoważonego i małomównego. Damian jest przeciwieństwem Maćka, ceni inne wartości w życiu. On również wraca w rodzinne strony. Przez cały czas młodzi ludzie prowadzą dyskusję teologiczno-światopoglądową.

Ale nawet w tak uroczystym dniu nie wszystko odbywa się po bożemu. Nie ustaje spór zwaśnionych rodzin - zamożnych Kowali i znacznie uboższych Suszków. W końcu wszyscy ruszają na procesję.

Tymczasem zrywa się burza...

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ
31,43 zł
44,90 zł

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

Świetny film na Boże Ciało. Musicie go obejrzeć!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.