Film na weekend: "1917". Lekcja odwagi i poświęcenia

Film na weekend: "1917". Lekcja odwagi i poświęcenia
fot. Kadr z filmu "1917" / YouTube
Materiały dystrybutora / YouTube

Dwaj brytyjscy szeregowcy otrzymują ryzykowną misję, od powodzenia której zależy życie 1600 żołnierzy. "1917" to film o okropnościach wojny, zrealizowany z niespotykaną wrażliwością.

Tytuł: "1917"
Reżyseria: Sam Mendes
Scenariusz: Sam Mendes, Krysty Wilson-Cairns
Muzyka: Thomas Newman
Gatunek: Dramat, Wojenny
Produkcja: USA, Wielka Brytania, Hiszpania, Indie, Kanada
Rok produkcji: 2019
Główne role: George MacKay, Dean-Charles Chapman, Benedict Cumberbatch, Colin Firth, Mark Strong, Andrew Scott

DEON.PL POLECA
"1917" to doskonale zrealizowany i nakręcony z niezwykłą pieczołowitością film o losach żołnierzy, którzy otrzymują od przełożonych trudną i odpowiedzialną misję. "1917" zabiera widzów w podróż z okopów I wojny światowej, przez linię frontu, do zniszczonego bombardowaniem miasta.

Obraz Sama Mendesa to filmowe arcydzieło. Płynne i wyjątkowo dopracowane ujęcia, plastyczne zdjęcia, piękna muzyka i doskonała obsada tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat. "1917" to film o okropnościach wojny, zrealizowany z niespotykaną wrażliwością.

Opis dystrybutora: Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Blake, u schyłku I wojny światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Blake'a.

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Jeśli widziałeś dobry film, koniecznie podziel się nim z nami:

Kiedyś pilot wycieczek, obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem, wędrować po górach i szukać wokół śladów obecności Boga. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży i profil na Instagramie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński

Słowa, które zmieniają świat

Listy dwóch wielkich przywódców – Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaskakują swoją mocą i aktualnością. Ich słowa wpłynęły na rozwój wypadków w Polsce i na świecie. W tej...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "1917". Lekcja odwagi i poświęcenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.