Film na weekend: "Richard Jewell"

Film na weekend: "Richard Jewell"
fot. Fragment plakatu / materiały dystrybutora

Wyreżyserowany przez Clinta Eastwooda i oparty na faktach film o historii ochroniarza Richarda Jewella, który - mimo odwagi, przestrzegania procedur i błyskawicznej reakcji - stał się głównym podejrzanym o przeprowadzenie ataku bombowego.

Tytuł: Richard Jewell
Reżyseria: Clint Eastwood
Scenariusz: Billy Ray
Muzyka: Arturo Sandoval
Gatunek: Dramat, Biograficzny
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2019
Główne role: Paul Walter Hauser, Sam Rockwell, Kathy Bates

DEON.PL POLECA
"Richard Jewell" to bardzo ciekawy film Clinta Eastwooda. Jego bohater, mimo przezorności i błyskawicznych działań, staje się głównym podejrzanym o przeprowadzenie zamachu bombowego w 1996 roku w Atlancie. Wszystko przez w profil zamachowca, w który - ze względu rodzaj nieprzystosowania społecznego - wpisał się Jewell. Jego historia to przykład tego, do czego może prowadzić niesłuszne ocenianie innych, brak dobrej woli i wybieranie dróg na skróty.

"Richard Jewell" to oparty na prawdziwej historii film w reżyserii Clinta Eastwooda, który uświadamia nam, co się stanie, gdy medialne fakty przesłonią prawdę. "W Centennial Park jest bomba. Macie trzydzieści minut". Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. To zdarzenie sprawiło, że został uznany za bohatera, którego szybka i zdecydowana reakcja ocaliła życie wielu ludzi. Ale już po kilku dniach ten niedoszły policjant stał się głównym podejrzanym nie tylko dla FBI. Oczerniające i zniesławiające go media oraz opinia publiczna zmieniły jego życie w koszmar. Jewell zwrócił się o pomoc do niezależnego, antysystemowego adwokata Watsona Bryanta, stanowczo obstając przy swojej niewinności. Bryant, starając się oczyścić reputację klienta, szybko przekonuje się, że jednoczesna walka z agentami federalnymi, stanowymi, policją miejską i mediami jest naprawdę karkołomna. Dodatkowo nie pomaga mu fakt, że Richard podchodzi zbyt ufnie do tych, którzy próbują go zniszczyć (Opis dystrybutora).

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Jeśli widziałeś dobry film, koniecznie podziel się nim z nami:

Kiedyś pilot wycieczek, obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem, wędrować po górach i szukać wokół śladów obecności Boga. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży i profil na Instagramie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Richard Jewell"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.