Film na weekend: "Into the Wild"

Film na weekend: "Into the Wild"
(fot. Materiały prasowe dystrybutora)
/ materiały dystrybutora

"Into the Wild" to doskonała ekranizacja bestsellerowej powieści Johna Krakauera i oparta na faktach historia Christophera McCandlessa, który wyruszył w podróż w poszukiwaniu swojego prawdziwego "ja". "Wszystko za życie" to bez wątpienia jeden z najlepszych filmów, jakie powstały.

Tytuł: Wszystko za życie / Into the Wild
Wytwórnia: Paramount Vantage
Reżyseria: Sean Penn
Scenariusz: Sean Penn
Muzyka: Michael Brook, Kaki King, Eddie Vedder
Gatunek: Biograficzny, Dramat, Przygodowy
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2007
Główne role: Emile Hirsch, Marcia Gay Harden, William Hurt, Jena Malone, Catherine Keener, Vince Vaughn, Kristen Stewart

Początek lat dziewięćdziesiątych. Wkrótce po skończeniu studiów świetnie zapowiadający się 22-letni Christopher McCandless decyduje się zerwać z wygodami i dostatnim życiem. Marzy mu się podróż w nieznane, w poszukiwaniu przygód i swojego prawdziwego "ja". To, z czym się zetknie w czasie wędrówki, całkowicie odmieni jego życie.

Historia Chrisa McCandlessa wydarzyła się naprawdę, stając się dla wielu ludzi symbolem wytrwałości i niezłomności ludzkiego charakteru. Przygody 22-letniego podróżnika postanowił jako pierwszy opisać John Krakauer w wydanej w 1996 roku książce zatytułowanej "Into the Wild". Jedenaście lat później na ekrany kin trafił film Seana Penna, który do dzisiaj jest jednym z najbardziej cenionych obrazów o tematyce przygodowo-podróżniczej.

DEON.PL POLECA

Kim był Christopher McCandless? Heroicznym podróżnikiem, naiwnym idealistą, buntownikiem, który przeciwstawił się swojej zamożnej rodzinie, synem marnotrawnym, nie znającym strachu ryzykantem, a może poranionym chłopakiem, zmagającym się z odwiecznym pytaniem "kim jestem"? Przekonajcie się sami!

Opis dystrybutora: Wspaniała, osobista podróż, która poruszy każdego. "Wszystko za życie" to zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia Christophera McCandlessa (Emile Hirsch) urzekający obraz, który poruszył widzów i krytyków na całym świecie. Pewnego dnia Chris decyduje się porzucić dotychczasowe życie i wyruszyć w drogę. Trafia na Alaskę, gdzie czeka na niego bezwzględna dzika przyroda i przygoda. W pozostałych rolach znakomite kreacje stworzyli William Hurt, Marcia Gay Harden i Vince Vaughn. Autor scenariusza i reżyser Sean Penn w prawdziwie mistrzowski sposób połączył w filmie "piękno, rozrywkę, napięcie i niepowtarzalny klimat" (The Wall Street Journal).

 

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Jeśli widziałeś dobry film, koniecznie podziel się nim z nami:

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Into the Wild"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.