Film na weekend: "Zjawa"

Film na weekend: "Zjawa"
fot. Materiały dystrybutora / fragment plakatu

Legendarny traper Hugh Glass, zaatakowany przez niedźwiedzia i zdany tylko na siebie, wytrwale i desperacko brnie przez dzikie ostępy Ameryki Północnej, gnany miłością do rodziny i chęcią wymierzenia sprawiedliwości mordercy syna. "Zjawa" to oparta na faktach historia, doskonale zrealizowany film i spotkanie z majestatyczną przyrodą.

Koniec XIX wieku. Hugh Glass i jego syn, półkrwi Indianin, biorą udział w niebezpiecznej wyprawie w głąb dzikich ostępów Ameryki Północnej. W czasie postoju prowadzony przez Glassa oddział zostaje napadnięty przez Indian, którzy mordują większość ludzi i zabierają cenne skóry. Ocaleni, zdani na Glassa, muszą z powrotem dostać się do cywilizacji. Sytuacja bardzo się komplikuje, kiedy przewodnik zostaje zaatakowany przez niedźwiedzia, a oddział ocalałych śledzi wojownicze plemię, poszukujące porwanej córki wodza.

"Zjawa" to oparty na faktach i doskonałe zrealizowany film. Wciągająca i niesztampowa fabuła sprawia, że dość długi film (trwa 2 godziny 36 minut) niemal bez przerwy ogląda się z zapartym tchem.

W "Zjawie" na uwagę zasługuje świetna muzyka oraz - odpowiedzialne za klimat - zjawiskowe zdjęcia. W filmie widzimy spadającą lawinę, polowanie wilków na bizony lub przecinający nocne niebo meteoryt. Dzięki temu "Zjawa" to nie tyko ciekawa historia ale również spotkanie z dziką i majestatyczną naturą.

W "Zjawie" zagrali m.in. Leonardo Di Caprio i Tom Hardy. Ich role sprawiają, że "Zjawę" spokojnie można zaliczyć do naprawdę dobrego kina.

DEON.PL POLECA

Tytuł: Zjawa / The Revenant
Reżyseria: Alejandro González Iñárritu
Scenariusz: Alejandro González Iñárritu, Mark L. Smith
Zdjęcia: Emmanuel Lubezki
Muzyka: Ryûichi Sakamoto
Gatunek: Przygodowy, Dramat, Western
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2015
Główne role: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson

Opis dystrybutora: Bohaterem filmu jest legendarny odkrywca i myśliwy Hugh Glass (Leonardo DiCaprio), który zaatakowany przez niedźwiedzia, zdradzony przez jednego z członków wyprawy (Tom Hardy), ledwo żywy zostaje porzucony przez towarzyszy i pozostawiony na pewną śmierć. Wbrew wszystkiemu udaje mu się przeżyć. Zmagając się z bezlitosnymi zimowymi warunkami, wytrwale i desperacko brnie przez dzikie tereny, gnany miłością do rodziny i nieokiełznaną żądzą zemsty. Ten uznany za arcydzieło sztuki filmowej epicki obraz, jak żaden wcześniej, ukazuje niezwykłą siłę ludzkiego ducha, trzymając w napięciu i wciągając widza bez reszty.

Ze względu na brutalne sceny odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

 

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Politolog, kulturoznawca i nauczyciel akademicki. Kiedyś pilot wycieczek, obecnie redaktor DEON.pl, dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również psychologią i duchowością. Lubi latać dronem, wędrować po górach i nurkować. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Zjawa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.