Film na weekend: "Sekretne życie pszczół"

Film na weekend: "Sekretne życie pszczół"
fot. Fragment plakatu / Materiały dystrybutora
Mat. dystrybutora / youtube.com

Mała dziewczynka po śmierci matki ucieka od agresywnego ojca i trafia do trzech niezwykłych kobiet. Ekranizacja powieści Sue Monk Kidd, która od lat nieprzerwanie utrzymuje się na światowych listach bestsellerów i filmowa klasyka, którą trzeba zobaczyć.

Tytuł: Sekretne życie pszczół / The Secret Life of Bees
Reżyseria: Gina Prince-Bythewood
Scenariusz: Gina Prince-Bythewood
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Premiera: 2008
Obsada: Dakota Fanning, Jennifer Hudson, Tristan Wilds, Paul Bettany

"Sekretne życie pszczół" to wzruszająca opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i tożsamości. 14-letnia Lily Owens mieszka z sadystycznym ojcem i tęskni za matką. Kiedy nadarza się okazja, wspólnie z czarnoskórą służącą Rosaleen, ucieka. Kobieta i nastolatka trafiają do domu trzech niezwykłych sióstr, w którym znajdują schronienie i miłość. W zamian za pomoc przy prowadzeniu pasieki, Lily i Rosaleen mogą nie tylko mieszkać z kobietami ale również korzystać ze wszystkich przywilejów domowników.

Obraz Ginay Prince-Bythewood został nakręcony na podstawie światowego bestsellera. Chociaż od jego premiery minęło już 13 lat, film wciąż wzrusza i zachwyca. Czas przeznaczony na jego obejrzenie na pewno nie będzie stracony.

DEON.PL POLECA

Opis dystrybutora: Początek lat 60-tych XX wieku, małe prowincjonalne miasteczko na południu Stanów Zjednoczonych. Po śmierci ukochanej matki czternastoletnia Lily Owens mieszka na farmie z ojcem, który nie potrafi zapewnić jej należytej opieki. Wraz z czarnoskórą nianią dziewczynka ucieka z domu i wyrusza w świat, by odnaleźć swoje miejsce. Zarówno niania jak i Lily nie spodziewają się jednak, że wspólna podróż oraz pewne niezwykłe spotkanie na zawsze odmienią ich życie.

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Sekretne życie pszczół"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.