Film na weekend: "Najlepszy". Gdy słabość staje się siłą

Film na weekend: "Najlepszy". Gdy słabość staje się siłą
fot. Materiały dystrybutora

Czy można wyjść z piekła uzależnienia i odnieść w życiu sukces? Ten film pokazuje, że tak. "Najlepszy" to nie tylko historia mężczyzny, który walczy z nałogiem. To również opowieść o jego zdumiewającej karierze sportowej.

Jerzy Górski jest narkomanem. Mieszka z rodzicami, ale w domu pojawia się raz na kilka dni; swój czas wypełnia zabawą, ćpaniem i uciekaniem przed prawem. Gdy poznaje Grażynę, córkę funkcjonariusza milicji, do narkotyków i alkoholu dochodzi seks i niespodziewana ciąża. To właśnie ona wywraca życie Jurka do góry nogami. Perspektywa zostania ojcem stawia przed nim wyzwania, którym nie jest w stanie sprostać. Chłopak wie, że trwające kilka dni ciągi narkotykowe, brak pracy i uciekanie przed prawem nie zapewnią dziecku normalnego życia. Kiedy postanawia wziąć się w garść, seria niesprzyjających zdarzeń przekreśla jego nadzieję na przemianę.

Zmaganie bohatera z nałogiem to w filmie temat numer jeden. Trzeba przyznać, że Łukasz Palkowski, reżyser filmu, przedstawił go po mistrzowsku. Wrażenie, że Jerzy Górski sięgnął dna w każdym możliwym znaczeniu tego słowa, jest tak wyraźne, że czasami wywołuje mdłości.

Reżyser "Najlepszego" mistrzowsko pokazał brutalną walkę Jurka z samym sobą. Jego dialogi z odbiciem w lustrze, "drugim ja", które za wszelką cenę pragnie zburzyć wszystko, co do tej pory udało się mu zbudować, to tragiczny obraz zmagań, które musi z sobą stoczyć osoba uzależniona. Ale…

…film Palkowskiego to nie tylko historia mężczyzny, który walczy z uzależnieniem. To również opowieść o jego zdumiewającej karierze sportowej. Właśnie dlatego "Najlepszy" powala inne filmy przez nokaut.

Tytuł: Najlepszy
Reżyseria: Łukasz Palkowski
Scenariusz: Agatha Dominik
Muzyka: Bartosz Chajdecki
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2017
Główne role: Jakub Gierszał, Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos, Artur Żmijewski

Przeczytaj opis dystrybutora: Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a który u nas, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Ze względu na brutalne sceny odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

 

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. Dorota Mazur

Zbiór modlitw dla osób walczących z nałogami, jak i dla osób, które chcą wesprzeć osoby uzależnione w ich walce. Proste, codzienne modlitwy, nowenny i koronki będą skuteczną pomocą w zmaganiu się z nałogiem. Oprócz modlitw...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Najlepszy". Gdy słabość staje się siłą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.