Film na weekend: "Kwiaty wojny"

Film na weekend: "Kwiaty wojny"
(fot. Fragment plakatu / Materiały dystrybutora)
3 lata temu
Mat. dystrybutora / youtube.com / pk

Jeden z mało znanych filmów z Christianem Bale w roli głównej. Historia o człowieku, który pośrodku piekła wojny, staje przed wyborem ocalenia człowieczeństwa swojego i innych.

Tytuł: Kwiaty wojny / Jin ling shi san chai
Reżyseria: Yimou Zhang
Scenariusz: Heng Liu
Gatunek: Wojenny, Dramat
Produkcja: USA
Premiera: 2011
Obsada: Christian Bale, Ni Ni, Xinyi Zhang, Tianyuan Huang

O tym, dlaczego warto obejrzeć "Kwiaty wojny", opowiada ks. Grzegorz Ogorzałek, autor filmowego vloga "W koloratce":

Zobacz zwiastun:

Przeczytaj opis dystrybutora: Nankin 1937 roku. Inwazja Japończyków powoduje chaos i zniszczenia w chińskim mieście. Grupie uczennic udaje się względnie bezpiecznie schronić w piwnicy, za murami Katedry Winchester. Podobnie jak Amerykaninowi Johnowi Millerowi i trzynastu prostytutkom z pobliskiego domu publicznego. Miller początkowo zainteresowany wyłącznie pieniędzmi i zapasami wina z kościelnej piwnicy, stopniowo przyjmuje rolę obrońcy. Film, oparty na powieści "13 kwiatów z Nanjing" autorstwa Geling Yan, przenosi na ekran tragiczny rozdział z historii Chin, w którym życie straciło ponad 200 tysięcy ludzi. Jednocześnie liryczny i poruszający do trzewi film wchodzi w apokaliptyczny świat masakry nankińskiej. Opowiada żywą historię o niewidzialnych mieszkańcach miasta i serii nieoczekiwanych związków prowadzących do aktu poświęcenia.

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google PlayiTunes lub Netflix.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Kwiaty wojny"
Komentarze (2)
D
deon
14 października 2017, 19:36
Jeden z mało znanych filmów z Christianem Bale w roli głównej. Historia o człowieku, który pośrodku piekła wojny, staje przed wyborem ocalenia człowieczeństwa swojego i innych. <a href="https://www.deon.pl/po-godzinach/rozrywka--relaks/film/art,1345,film-na-weekend-kwiaty-wojny.html">więcej</a>
Oriana Bianka
Oriana Bianka
14 października 2017, 19:36
Bardzo dobry i poruszający film, pokazujący, jak w chwili próby zachowują się ludzie. Dotychczas egoistycznie zachowujacy się człowiek zdobywa się na czyn heroiczny, aby ratować innych. Film pokazuje też wspaniałe  kobiety, które potrafią oprzeć się okrucieństwu i bezprawiu wojny, zachowują się bardzo szlachetnie, umierając bez sprzeciwu, by inni mogli żyć. 

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Kwiaty wojny"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.