Film na weekend: "Cristiada"

Film na weekend: "Cristiada"
fot. Materiały dystrybutora / fragment plakatu
Materiały dystrybutora / YouTube / pk

Generał Enrique Gorostieta przygląda się, jak Meksyk pogrąża się w brutalnej wojnie domowej. Chociaż z początku wzbrania się  przed zaangażowaniem w sprawę, wkrótce staje się porywającym tłumy przywódcą, zdolnym do złożenia ofiary z własnego życia.

Akcja "Cristiady" opiera się na prawdziwym zdarzeniu z czasów wojny z Kościołem w Meksyku na początku XX wieku. Film ukazuje różne postacie oraz ich zaangażowane w walkę w obronie wiary.

W głównych rolach występują znani aktorzy amerykańscy Andy García i Eva Longoria, a także m.in. Catalina Sandino, Rubén Blades, Néstor Carbonell, Oscar Isaac, Mauricio Curi, Eduardo Verástegui, Peter O’Toole, Bruce Greenwood i inni. Reżyserem filmu jest Dean Wright, który ma na swoim koncie Oscara za efekty specjalne do "Władcy Pierścieni". "Cristiada" to film, który koniecznie trzeba zobaczyć.

Tytuł: Cristiada
Reżyseria: Dean Wright
Scenariusz: Michael Love
Muzyka: James Horner
Gatunek: Dramat historyczny
Produkcja: Meksyk
Rok produkcji: 2012
Główne role: Andy Garcia, Oscar Isaac, Catalina Sandino Moreno, Santiago Cabrera, Bruce Greenwood

DEON.PL POLECA

Opis dystrybutora: "Cristiada" - oparta na faktach historia bohaterów, którzy decydują się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzi, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia powstania cristeros, które w latach 1926-1929 wstrząsnęło Meksykiem. Obsadzie przewodzi Andy Garcia odgrywający rolę gen. Gorostiety, wojskowego w stanie spoczynku, który przyglądając się z żoną (Eva Longoria) temu, jak Meksyk pogrąża się w brutalnej wojnie domowej, wzbrania się z początku przed zaangażowaniem się w sprawę. Jednakże wkrótce staje się porywającym tłumy przywódcą, zdolnym do złożenia ofiary z własnego życia. Zmienia bandę prześladowanych za wiarę nieudolnych rebeliantów w bohaterów będących siłą, z którą trzeba się liczyć. Generał ma niewielkie szanse w walce z wszechwładnym i bezwzględnym prezydentem Callesem, ale ludzie, których spotyka na swej drodze, młodzi idealiści, zadziorni renegaci, a przede wszystkim jeden niezwykły nastolatek imieniem José, uświadamiają mu, że odwaga i wiara mogą narodzić się nawet wtedy, gdy już nie można liczyć na sprawiedliwość.

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Jeśli widziałeś dobry film, koniecznie podziel się nim z nami:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Monika Gajda, Marcin Gajda

Modlitwa przychodzi do nas jako dar. Jest bardzo pokorna, ale i płochliwa. Nigdy nie zajmuje pierwszego miejsca, dopóki nie zostanie zaproszona. Modlitwa jest także królową, ma swoją godność i czeka, aż przygotujesz dla niej odpowiednie...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Cristiada"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.